Як вводити прикорм дитині в 4 місяці.

Кращою їжею для малюка є грудне молоко, але посетпенно воно перестає задовольняти всі потреби зростаючого організму і настає час прикорму . В тому випадку, коли дитину годують сумішшю, знайомство з новими продуктами настає набагато раніше, дитячий прикорм вводиться в 3-4 місяці.
Інструкція
1
У дитина стає більш енергійним і дитяча суміш не вже повною мірою задовольняє потреби зростаючого організму. Перед тим, як ввести прикорм в 4 місяці, необхідно проконсультуватися з педіатром. Він найкраще може підказати, з чого саме слід почати в конкретному випадку.
2
Як перший прикорму можна використовувати каші, овочі або фрукти. Каші рекомендовані дітям, погано набирає вагу. Овочі підходять для малюків, які мають проблеми з травленням. Фрукти універсальні і гарні в будь-якому випадку, але після них досить важко переконати дитину їсти овочі.
3
Вирішивши, з чого саме починати прикорм дитини в 4 місяці, приготуйте невелику порцію нового блюда безпосередньо перед його вживанням. Першими використовують гіпоалергенні овочі та каші. Це кабачки, цвітна капуста, брокколі. З круп беруть ті, що не містять глютену: рис, гречку, кукурудзу.
4
Найкраще давати новий продукт в ранковий час. В цьому випадку можна поспостерігати реакцію організму на прикорм. Уперше запропонуйте малюкові не більше чайної ложки пюре або каші.
5
Якщо дитина відмовляється їсти, не наполягайте. Новий смак може бентежити малюка. Відкладіть введення даного прикорму на деякий час, цілком можливо, що через кілька тижнів дитина буде дегустувати блюдо з великим задоволенням.
6
В тому випадку, коли протягом дня стілець у дитини нормальний і відсутні алергічні висипання на шкірі, на наступний ранок порція збільшується. До нормального обсягу новий продукт доводиться протягом тижня.
7
Після цього необхідно витримати паузу і вводити наступний прикорм не раніше, ніж через 5-7 днів. Це дозволить травній системі малюка адаптуватися до нових продуктів.
Корисна порада
Не рекомендується введення прикорму в той час, коли малюкові робляться щеплення або ж коли він нездоровий. У цій ситуації ризик алергічних проявів набагато вище.