Як написати твір на вільну тему.

Твір є необхідною частиною процесу навчання. Цей спосіб викладу думки сприяє розвитку логіки, уяви, допомагає навчитися міркуванню. Найчастіше твір пишеться по заздалегідь приготовленою тематиці. Більш ускладнений варіант - це вільна тема.
Інструкція
1
Придумайте тему. Написати твір можна на будь-яку тематику, яка вам близька. Це має свої переваги. Вам не потрібно буде читати твір, на який зазвичай пишеться твір. Також при вільному виборі ви будете точно впевнені, як і про що писати. Поставтеся до вибору лейтмотиву дуже серйозно.
2
Не пишіть твір на ледь знайомий предмет. Чим краще ви будете інформовані про питання вашої творчості, тим легше вам буде воно даватися, і ви отримаєте високий бал. Писати можна про природу, ситуації в житті, прочитану книгу, любові. Можна написати твір про отримане враження в результаті перегляду кінокартини, походу в музей.
3
Складіть план. Писати твір необхідно за заздалегідь обдуманої схемою. Це дозволить правильно скласти логічну послідовність і узгодженість між різними частинами твору. План може бути простим або складним. Простий план складається з декількох пунктів.
4
Перше що потрібно вказати - це введення твори. Далі йде зав'язка «сюжету», основна думка, кульмінація, розв'язка. Також можна внести в схему мораль твори. Це щось на зразок епілогу. Назви пунктів є умовними і визначаються автором самостійно. При виборі складного плану один або кілька пунктів поділяються на підпункти. Від цього твір стає більш докладним.
5
Пишіть твір по обдуманого плану. Намагайтеся не втрачати логіку міркування. Описуйте все докладно, але уникайте непотрібних уточнень. Наприклад, при описі природи не зациклюйтеся на кожному листочку дерева тощо.
6
При написанні твору намагайтеся підтримувати стилістику і граматику. Візуально представляйте думка, перш ніж написати її на папері. Після того як ви закінчите, перечитайте свою творчість. Є ймовірність, що ви знайдете помилки, які були непомітні під час написання.
Шкільний твір є видом роботи з розвитку мовлення школярів. Мається на увазі, що учень самостійно продумує текст твору й приступає до написання, грунтуючись на своїх спостереженнях, думках, переживаннях і судженнях по заданій темі. Такий вид навчальної діяльності допомагає глибше зрозуміти літературний матеріал і розвиває мову і мислення.
Вам знадобиться
  • Зошит для самостійної роботи з літератури, чистий аркуш паперу, текст твору
Інструкція
1
Спочатку присвятіть декілька хвилин вільного роздуму на тему твори. Нічого не записуйте, просто постарайтеся запам'ятати прийшли до вас думки, визначити своє ставлення і емоції. Якщо вам необхідно написати твір на основі конкретного твору, перегорніть книгу, щоб згадати головних героїв і події. Після цього запишіть основні моменти, які вам хотілося б вказати в творі, і логічно їх збудуйте. На їх основі ви зможете скласти первісний план.
2
Складіть чіткий план твори. В композицію твору неодмінно входять три елементи: вступ, основна частина і висновок. Яким би не було ваше твір, ці три частини зобов'язані в ньому бути присутнім.
3
Зверніть особливу увагу на назву твору. Визначте лексичне значення кожного слова в назві, а також загальне значення всього висловлювання. Це допоможе вам переконатися, що ви абсолютно правильно зрозуміли тему твору.
4
Напишіть приблизну структуру вступу. Обміркуйте тему твору, визначте, що в цьому творі є найголовнішим. Однак основну думку у вступі писати не обов'язково. Спробуйте дати загальне уявлення про проблему, яка ховається за темою твору, не розкриваючи її детально. Попередні відомості можуть включати відповідь на задане питання по темі. Залежно від назви твору ви можете вказати ваша думка, наприклад, коли назва твору прямо або побічно вказує на це: «Як ви розумієте сенс ...». Охарактеризуйте історичний період, якщо це впливає на подальший аналіз твору.
5
Продумайте, що ви збираєтеся написати в основній частині. Тут повинен міститися аналіз твору згідно заданій темі. Уникайте простого переказу подій і не вказуйте тих відомостей, які лише побічно відносяться до теми твору. Розкрийте основну думку твору, покажіть, що ви добре знаєте матеріал і правильно зрозуміли тему. Викладайте свої думки логічно й аргументовано, не забувайте вдаватися до стилістичних прийомів. Урізноманітніть свою промову образними епітетами і метафорами. Не повторюйте одні й ті ж слова і словосполучення, при необхідності підберіть синоніми.
6
Тепер приступайте до заключної частини. Підведіть підсумки, узагальніть всі ваші судження і ще раз вкажіть на головну думку твір. Ваше завдання - ємко і коротко завершити текст, прийти до певних висновків. Ви можете висловити свою особисту ставлення до проблеми.
7
Спираючись на ретельно складений план, напишіть твір в логічному порядку, починаючи зі вступу і закінчуючи укладанням. Пам'ятайте про правильне співвідношення обсягу всіх трьох частин. Основна частина - найбільша за обсягом, вступ в два рази менше, а висновок повинен виявитися самим коротким.