Як записати пряму трансляцію.

Запис прямої трансляції через інтернет можлива двома способами: захоплення відеопотоку і запис з екрана. Справитися з цими завданнями можуть багато програм, зокрема, VirtualDub, VLC і Camtasia Studio.
Інструкція
1
Щоб запис трансляції проходила без проблем, ви повинні розташовувати високошвидкісним з'єднанням, скачати і встановити програму для захоплення. Найкраще це робити за допомогою Camtasia Studio. Оскільки функція захоплення відеопотоку працює нестабільно, найпростіше записати трансляцію , захоплюючи зображення з екрану.
2
Відкрийте посилання, по якій буде транслюватися відео. Якщо у вас немає вбудованого в браузер плеєра, швидше за все ви отримаєте запит на відкриття трансляції в програмі, встановленої на вашому комп'ютері. За умовчанням це Windows Media Player.
3
Запустіть програму захоплення Camtasia Record і за допомогою повзунків встановіть розмір вікна, в якому вестиметься запис. Якщо хочете, щоб було видно тільки транслюється зображення, встановіть рамку всередині плеєра. Вся затемнена область екрану в «об'єктив» Camtasia Record не потрапить.
4
Налаштуйте в програмі параметри запису аудіо. Проставте потрібні вам настройки мікрофона, через який ви зможете записати свої коментарі що відбувається, або стереомікшера, записуючого все звуки, що надходять на аудіокарту.
5
Налаштуйте параметри відеозапису. Натисніть на стрілку поруч із зображенням мікрофона і виберіть додаткові параметри «Options». Максимальна якість відео буде при значенні «Screen capture frame rate» рівному 30. Якщо ви хочете захопити трансляцію з камери, то в цій же вкладці ви зможете налаштувати і її параметри. Тільки в цьому випадку на основній панелі потрібно буде її включити: «Webcam on».
6
Коли все налаштовано, в момент запуску трансляції натисніть на панелі програми захоплення червону кнопку «Rec». Після закінчення запису натисніть «Stop» або «Pause», якщо трансляція на час перервалася. Відкриється вікно з превью. Натисніть «Save & edit», вкажіть, куди зберегти файл і виберіть дозвіл .avi.
7
Після збереження файлу автоматично відкриється інша утиліта - Camtasia Studio, де ви зможете остаточно вибрати, в якій якості зберегти відеофайл.
Корисна порада
Програма Camtasia має тріальний термін безкоштовного використання, тому, якщо вам терміново знадобилося записати трансляцію, скачайте software-версію програми. Її функціоналу вам вистачить.