Як замінити dvd-привід. Як самому поміняти дисковод.

DVD- привід вашого комп'ютера зламався? Або ви просто пригледіли більш досконалу модель? У будь-якому випадку зробити заміну цього вузла ви зможете самостійно - нічого складного в цьому немає. Зрозуміло, якщо ви не помилитеся з вибором моделі.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Уточніть перед покупкою нового DVD- привід а інтерфейс підключення дискових накопичувачів у вашому комп'ютері. У старих моделях використовується паралельний інтерфейс - UltraATA, в нових - послідовний - Serial ATA (SATA). Якщо ви купите привід не з тим інтерфейсом, для підключення доведеться використовувати перехідники. У випадку ускладнень зверніться до фахівця.
2
Переконайтеся, що DVD- привід , встановлений на ваш комп'ютер, порожній, якщо ні - витягніть диск з лотка. Закрийте всі програми і вимкніть ПК засобами операційної системи.
3
Відкрутіть кріпильні гвинти, які утримують кришки системного блоку. Чи не втратьте гвинти - вони вам ще знадобляться! Зніміть кришки.
4
Від'єднайте від DVD- привід а штекер живлення і шлейф передачі даних. Для цього вам, можливо, доведеться докласти деяких зусиль. Дійте обережно - не пошкодите шлейф і дроти живлення і не пораньте самі.
5
Відкрутіть кріпильні гвинти, якими DVD- привід зафіксований всередині відсіку системного блоку. Підштовхніть DVD- привід ззаду однією рукою, щоб він виступив з корпусу, підхопите його другою рукою і повністю витягніть.
6
Зверніть увагу, що якщо на вашому комп'ютері використовується інтерфейс підключення UltraATA перед тим, як вставити DVD- привід , вам потрібно буде переставити перемичку (джампер), розташовану на тильній стороні привід а в положення SLAVE. Це можна зробити за допомогою пінцета, шила або товстої голки. Які штирі відповідають положенню SLAVE, має бути зазначено на корпусі привід а.
7
Вставте новий DVD- привід на місце старого. Зафіксуйте його у відсіку системного блоку кріпильними гвинтами з обох сторін.
8
Підключіть до нового DVD- привід у шлейф передачі даних і штекер живлення. Слідкуйте, щоб обидва штекера увійшли до кінця. Поставте на місце кришки системного блоку і закріпіть їх гвинтами.
9
Увімкніть комп'ютер і переконайтеся, що він розпізнав новий DVD- привід . Якщо комп'ютер «не бачить» привід а, перевірте шлейф і штекер живлення - можливо, вони увійшли в роз'єми не до кінця.
10
Перевірте, чи відкривається лоток. Якщо лоток відкривається і диск крутиться, але комп'ютер його не розпізнае, перевірте, чи відображається привід в «Диспетчері пристроїв». Якщо важко зробити це самостійно, зверніться до фахівця.
Несправність шарніра рівних кутових швидкостей в автомобілях з переднім приводом на ведучі колеса визначається досить просто. Достатньо повернути рульове колесо максимально в праву або ліву сторону і зачепити з місця машину. Якщо в цей момент почується тріск, що виходить від однієї або обох маточин коліс, то даний фактор свідчить про майбутню заміну приводу.
Вам знадобиться
  • - універсальний знімач;
  • - домкрат;
  • - опорна стійка;
  • - набір слюсарного інструменту.
Інструкція
1
Приводи передніх коліс, кожен окремо, складаються з внутрішнього і зовнішнього шарнірів рівних кутових швидкостей, з'єднаних валом з шліцами на кінцях.
2
Для проведення ремонту помістіть автомобіль на оглядову яму або естакаду. Потім за допомогою домкрата передня частина машини зі знятими колесами встановлюється на жорстких опорах, після чого відкручуються гайки кріплення підшипників маточин коліс.
3
Далі від стійки від'єднується кульова опора і наконечник рульової тяги. Звільнилася від кріплення стійку беремо руками за маточину колеса і різким ривком на себе стягаємо маточину з зовнішнього шарніра рівних кутових швидкостей.
4
Потім, відвівши стійку в сторону, щоб не заважала подальшій роботі, беремо в руку вал, а іншою рукою, постукуючи молотком по валу, витягаємо його з коробки зміни передач.
5
Видаливши несправний привід, замість нього встановлюємо нову запчастину. Аналогічним чином замінюється привід і на протилежній стороні осі.Сборка машини здійснюється в зворотній послідовності.