Як визначити якість вугілля.

Хороший деревне вугілля - необхідна умова для приготування їжі на багатті. Однак застосовується він не тільки там. Паливо для каміна теж повинно бути якісним, тоді в будинку буде тепло і затишно. В магазинах для садівників вугілля продається досить часто, але не завжди його якість відповідає необхідним вимогам.
Вам знадобиться
  • - вугілля;
  • - ваги;
  • - мірний посуд;
  • - мангал.
Інструкція
1
Про придбання гарного вугілля подбайте ще в магазині. Уважно огляньте упаковку. Вона повинна бути цілою і сухою. Вугілля у вологому упаковці напевно зберігався в не самих підходящих умовах, так що для створення затишку він навряд чи підійде. Подивіться маркування. Повинно бути зазначено, з яких деревних порід проведений даний продукт. Крім того, сертифіковані фірми вказують і державний стандарт. Не забудьте промацати пачку. Вам потрібен кусковий вугілля, а не порошок. Шматки повинні бути середнього розміру. Порошок не підходить ні для приготування їжі, ні для розтоплення каміна.
2
Для приготування їжі віддайте перевагу березовому або дубовому вугіллю, бо хвойні породи виділяють ефірні масла. Паливо, приготоване з сосни і ялини, підійде для каміна - в кімнаті буде дуже приємний запах.
3
Купуючи вугілля у приватної постачальника або на ринку, візьміть спочатку на пробу невелику кількість. Звичайно, повну перевірку якості ви зробити в домашніх умовах навряд чи зможете, але виконати кілька дослідів цілком у ваших силах, і ніякого рідкісного устаткування для цього не буде потрібно. Можна, наприклад, виміряти щільність вугілля, зваживши його і порахувавши займаний обсяг. Відповідно до стандарту, щільність вугілля першого і другого сорту повинна становити 0,37 г/см3.
4
Визначте кількість одержуваної золи. Зважте вугілля, потім спаліть його. Зважте золу і визначте відношення її кількості до загальної кількості вугілля. Для березового вугілля вона не повинна перевищувати 3%, для соснового може бути трохи більше. При згорянні вугілля повинен давати легкий натуральний аромат.
5
Спробуйте нагріти мангал. Вугілля має швидко загострюватися, але не давати відкритого полум'я. Висока тепловіддача - також показник хорошої якості. Крім того, вугілля повинен бути гігроскопічним. Капніть на його шматочок трохи води і подивіться, що станеться. Вода повинна зникнути, а паливо при цьому - не намокнути. Відповідний стандартам вугілля містить не більше 6% води. При тривалому зберіганні ця частка може підвищитися до 15%. Така кількість вологи дозволяє вугіллю поглинати воду і далі, до певного моменту не втрачаючи своїх властивостей. Якщо те, що ви купили, відповідає всім вимогам - сміливо можна користуватися послугами цього постачальника і надалі.