Як відредагувати голос.

При створенні звукової доріжки для відео нерідко виникає необхідність відредагувати запис голоси . Якщо мова йде тільки про зміну гучності закадрового тексту, можна скористатися можливостями програми, в якій обробляється відео. Для більш складної обробки записи буде потрібно застосувати звуковий редактор.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Audition;
  • - файл із записом голосу.
Інструкція
1
Завантажте звук в програму Adobe Audition, відкривши список файлів поєднанням Ctrl + O або за допомогою опції Open меню File. Якщо ви маєте справу з довгою записом, окремі частини якої потрібно поміняти місцями або видалити, запасіться розшифровкою запису у вигляді роздруківки або текстового файлу, на якому позначено, що і куди потрібно перемістити.
2
Досить часто при редагуванні запису потрібно збільшити гучність голоси . Це можна зробити, застосувавши опцію Normalize, що знаходиться в групі Amplitude меню Effects. Для застосування опції до фрагмента запису виділіть потрібну ділянку. Якщо вам потрібно збільшити гучність всього завантаженого в редактор звукового файлу, нічого не виділяйте.
3
Після збільшення гучності звучання голоси фоновий шум, який потрапив в запис через погану звукоізоляції приміщення або з інших причин, може стати настільки помітним, що буде потрібно його видалити. Для цього виділіть ділянку записи, що містить виключно шум, і натисніть Alt + N.
4
Опцією Noise Reduction групи Restoration меню Effects відкрийте вікно налаштувань і скористайтеся кнопкою Select Entire File для роботи з усією записом. Відрегулюйте рівень шумозаглушення ползунком Noise Reduction Level, клікніть по кнопці Preview і прослухайте результат. Для отримання кращого результату застосуєте фільтр кілька разів, захоплюючи різні профілі шуму і виставляючи мінімальні значення для рівня шумозаглушення.
5
Нерідко для створення спеціальних ефектів вимагається запустити зворотне відтворення голоси . Для того щоб отримати бажане, виділіть частину запису, до якої застосовуватиметься цей ефект і скористайтеся опцією Reverse з меню Effects.
6
При обробці діалогів, озвучених одним голосом, можна застосувати зміщення стереопанорами для того щоб підкреслити наявність двох персонажів. Виділіть репліку і відкрийте настройки фільтра опцією Stereo Field Rotate з групи Amplitude. Посуньте регулятор вліво або вправо, в залежності від того, в який бік вам потрібно змістити голос. Репліку, що належить іншій персонажу, сместите таким же чином в іншу сторону.
7
Для того щоб створити ілюзію руху джерела звуку, застосуйте опцію Stereo Field Rotate (process) з тієї ж групи. Скористайтеся одним з пресетів або побудуйте власний графік зміщення панорами в панелі Rotation. За замовчуванням у цього графіка тільки дві вузлові точки. Для отримання більш складної лінії додайте точки, якшо по потрібній ділянці графіка. Якщо вам потрібно отримати плавне зміщення панорами, поставте галочку в чекбоксі Spline Curves.
8
Для настройки зміни тональності і швидкості застосуєте опцію Stretch (process) групи Time/Pitch меню Effects. Якщо вам потрібно додати до голосу різні види луни, скористайтеся фільтрами групи Delay з того ж меню.
9
Збережіть відредаговану запис опцією Save Copy As меню File.