Як навчити коня сидіти.

Навчити кінь сидіти - значить домогтися від неї найвищою мірою довіри до людини. Для цього кінь повинна пройти безліч різних уроків. Як же домогтися подібного вміння?
Вам знадобиться
  • - кінь.
Інструкція
1
Щоб кінь змогла сісти, спочатку навчіть її лягати. Це досить складний процес, він вимагає багато часу і безмежного терпіння. Якщо ви не професійний тренер, не куштуйте поодинці укласти тварина. Дотримуйтеся обережності, інакше ви можете заподіяти шкоду і коні й собі. Перед подібної дресурою обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями.
2
Завоюйте максимальну довіру тварини. Ви повинні домогтися повного взаєморозуміння, щоб контролювати кінь і відчувати з нею впевненість в будь-якій ситуації. Вона може раптово скочити, коли лягатиме, вдаривши копитами або наступивши на вас. Не квапте події: можуть пройти роки, поки кінь дозволить вам торкатися до будь-якої частини її тіла. Ви відчуєте, коли тварина буде працювати з бажанням.
3
Поспостерігайте за тим, як кінь лягає і встає на волі або в стайні. Сфокусуйте увагу на те, як вона рухає в ці моменти передніми і задніми ногами. Кожну дрібницю потім ви зможете використовувати при тренуванні.
4
Підійдіть спокійно до коня, поки вона лежить, потеребіте злегка гриву, присядьте на круп (якщо зможете). Досягніть того, щоб кінь не схоплюватися при вашій появі, а навпаки заспокоювалася. Якщо вона не вскочила і не втекла, значить, справи йдуть добре.
5
Тепер спробуйте навчити кінь сидіти. Попросіть тварина піднятися. При цьому кінь спочатку випрямить передні ноги. Ось ваша задача - постаратися залишити її в цьому положенні. Дайте конячці цукор, морквину або інше ласощі. Вона так може і залишитися сидіти і звикнути до цього «трюку» і до вашої команди «сидіти», і залишатиметься в положенні сидячи тривалий час. Обов'язково кожен раз поощряйтеето. Якщо кінь все-таки піднялася на ноги з ласощами, продовжуйте дресирування, ловлячи подібні моменти.