Як виростити з фініка пальму. насіння Бонаною.

Солодкі фініки, кісточки яких пророщують в домашніх умовах - плоди фініка пальчатого. Це дводомна рослина, у якого чоловічі та жіночі квіти знаходяться на різних деревах, так що змусити цю пальму плодоносити в квартирі буде непросто. Проте, фінікові пальми чудово виглядають як декоративних рослин.
Вам знадобиться
  • - насіння фінікової пальми;
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - сфагнум;
  • - дернова земля;
  • - листова земля;
  • - перегній.
Інструкція
1
Для домашнього вирощування найчастіше рекомендують фінік Робелена, низькорослу пальму, зростаючу в кілька стовбурів. Втім, насіння фініка пальчатого більш доступні. В ідеалі матеріал для посіву витягується з свіжих плодів, але, оскільки свіжі фініки погано переносять транспортування, жителям районів, де не ростуть фінікові пальми, доведеться обмежитися насінням, витягнутими з сушених фініків.
2
При деякому везінні насіння фінікової пальми можуть прорости без додаткової обробки, проте, для поліпшення схожості перед посівом їх слід скаріфіціровать і замочити. Займатися всім цим рекомендується на самому початку весни.
3
Вийміть насіннячко з фініка і злегка обточити його шкірку пилянням для нігтів або наждачним папером. Скаріфіцірованную насіння замочіть на три доби у воді температурою близько тридцяти п'яти градусів. Один раз в 6:00 міняйте воду в ємності з насінням на свіжу.
4
В ємність з дренажними отворами насипте шар будь-якого дренажу і грунтовий субстрат, змішаний з рівних частин піску і торфу. Деякі рослинознавці рекомендують насипати поверх грунту шар промитого піску товщиною три-чотири сантиметри.
5
Посадіть замочені фінікові кісточки вертикально в грунт на глибину в півтори довжини кісточки. Накрийте посіви сфагнумом і поставте ємність з насінням в місце, де буде підтримуватися температура не нижче двадцяти п'яти градусів. Поливайте субстрат відстояною теплою водою.
6
Насінням буде потрібно від одного до шести місяців, щоб прорости. Коли перший вузький лист пальми виросте на вісім-десять сантиметрів у довжину, розсадите сіянці в окремі горщики діаметром близько дев'яти сантиметрів. Навіть якщо ви пророщували насіння пальми в першому-ліпшому під руку горщику з квіткою, пересадите сіянці в окремі ємності. Для посадки використовуйте грунт, змішаний з двох частин дернової землі, частини листової, такої ж кількості піску і перегною.
7
Для фінікової пальми буде потрібно температура в межах від двадцяти двох до двадцяти п'яти градусів влітку, шістнадцяти-вісімнадцяти взимку і хороше освітлення. Поливають це рослина теплою водою, відстояною протягом дванадцяти годин. Навесні і влітку рослині потрібен полив три рази на тиждень. Взимку досить одного разу на тиждень.
8
Молоду пальму щороку буде потрібно перевалювати в новий горщик, діаметр якого на два сантиметри більше попереднього.