Як вчити шахів.

Шахи є грою, яка всебічно розвиває людину. Вона вчить посидючості, спокою, прийняттю правильних рішень. Простота і доступність такого хобі захоплює дуже швидко в шаховий світ. Але всяке справа починається з навчання. Навчити даній грі свого друга або знайомого не є чимось складним. Такий процес завжди приємний і корисний.
Інструкція
1
Ознайомте якого навчають одного з дошкою і фігурами. Найпоширеніша помилка у процесі навчання - це знайомство з правилами в першу чергу. Для початку ви повинні показати суть і призначення предметів гри. Дошка має 64 клітини і розташовується таким чином, щоб біла клітка була в нижньому правому куті. Це ваше поле для битви. Шахові фігури це ті самі воїни, яким належить битися.
2
Використовуйте метафоричність мова. З її допомогою ви захопить свого учня. Фігур всього шістнадцять: вісім пішаків, дві тури, два офіцери, два коня, король, ферзь. Пішаки грають роль звичайних солдатів. Інші фігури мають також аналоги в світі війни. Очевидно, що кінь це верхової загін шахів, який більше допомагає іншим постатям, ніж бере активну участь. Тура буде фортецею, офіцер також називається слоном. Це пов'язано тим, що шахи прийшли з Індії. Ферзь виконує функцію королеви. Назва короля говорить сама за себе.
3
Приступайте до пояснення правил гри. Перш за все, зробіть акцент на правильну розстановку фігур. Перший ряд дошки призначений для головних бійців шахової партії. По краях ряду виставляються тури, за ними йдуть два коня, слідом офіцери. Запам'ятайте, що білий король займає залишилася чорну клітку, чорний король навпаки. На останній позиції ставиться королева. Другий ряд поля битви займають вісім пішаків.
4
Роз'ясніть способи ходьби шахових фігур. Тура може рухатися по горизонтальних і вертикальних лініях, слон тільки по діагоналі. Кінь має специфічний хід. Він ходить по клітках, які утворюють букву «Г». Причому ця буква може бути витягнутої. Ферзь крокує в будь-якому напрямку. Король також як і ферзь має свободу вибору, але тільки на одну клітку. Пішаки ходять на одну клітку вперед, рубають по діагоналі. Поясніть, кого навчають одному специфіку пішаків. Вони можуть виконати дію на дві клітини вперед, якщо знаходяться в початковій позиції. Щоб ваш учень не нехтував такою важливою фігурою як пішак, необхідно розповісти йому, що дійшовши до кінця поля, вона ставати будь-який з фігур, на розсуд гравця.
5
Приступайте до практики. Почніть гру і стежте за діями вашого учня. Підказуйте йому правильні ходи, корегуйте стратегію бою. В остаточному підсумку він сам навчитися це робити.