Як годувати водяних черепах.

Все частіше в сучасних будинках містять водних черепах . Найбільш поширені представники красноухих і болотних видів. Вони красиві і радують око своїм неквапливим рухом в акваріумі. Щоб забезпечити водної черепах е необхідні умови для життя, потрібно знати про особливості її годування.
Вам знадобиться
  • - нежирна яловичина;
  • - м'ясо курей;
  • - риба;
  • - яловича печінка і серце;
  • - креветки ;
  • - комахи;
  • - равлики і слимаки;
  • - плаваючі рослини;
  • - вітаміни та мікроелементи.
Інструкція
1
Складіть раціон кормленіяВодних рептилій необхідно годувати білковою їжею: яловичим і курячим м'ясом, рибою, яловичої печінкою і серцем. Пропонуйте черепах е один раз на тиждень дрібно нарізану сиру яловичу печінку, серце і рибу. Причому, якщо риба морська, її слід вимочувати, а дрібна річкова годиться відразу до вживання. Відокремте тільки великі рибні кістки, наріжте м'ясо на шматочки і нагодуйте черепах у. Особливе місце в раціоні займає крабове м'ясо і неочищені креветки - це ласощі для рептилій і дуже корисно для їх панцира.
2
Пригощайте черепах Крім м'яса і риби обов'язково давайте дорослої черепах е тарганів, жуків, личинок мучного хруща і водяних равликів: великого прудовика і котушку рогову. У теплий період року не полінуйтеся зібрати гусениць, дощових черв'яків і слимаків. Вирощуйте в окремому акваріумі ряску, гігрофіли і бакопи - дорослі черепах і можуть поїдати рослини. Пригостите черепах у листям салату і кульбаби, поклавши їх на поверхню води.
3
Складіть раціон годівлі для молодих черепашекМаленькіе особини потребують ретельно підібраному меню. Різноманітний корм сприяє правильному розвитку панцира і зростанню малюків. У перші 3 місяці життя давайте луговий планктон - він містить багато комах, що потрапили туди під час косовиці трави. Доповненням в цей період стане спеціальна суха суміш, що містить рибні пластівці (10%), креветок (50%) і бокоплав (40%). Не забувайте додавати в їжу вітамін Д - він життєво необхідний для черепашок. Крім того, для зростання панцира збагачуйте корм кальцієм, мікроелементами та іншими вітамінами. Для малюків, чия довжина складає 6 см, необхідно щодня 0,2 г різних компонентів. Якщо розмір черепашки більше 6 см, додайте їй в корм кожен день 0,5 г вітамінів.
4
Простежте за кількістю з'їденого черепах ой корму за 30 хвилин - цього часу достатньо для насичення. Щоб їжа не залишалася, надалі пропонуйте його рівно стільки ж. Частота годування залежить від віку рептилій. Молоді особини до 2 років і вагітні самки повинні харчуватися щодня, причому раціон повинен бути різноманітний, з включенням в їжу великої кількості кальцію. Дорослим черепах ам старше 2 років досить повноцінної годівлі 2-3 рази на тиждень.
5
Вибирайте спосіб кормленіяКорміть черепах у можна по-різному: викладати їжу в воду, давати їжу з пінцета або залишати корм на узвишші біля води. Розмір приготованих шматочків безпосередньо пов'язаний з розміром особини. Щоб вода не псувалася від залишків їжі, годуєте рептилію з пінцета не тільки нарізаним м'ясом, а й гранульованим сухим кормом. Якщо для вас це не підходить - пропонуйте черепах ам їду на березі. Щоб залишки їжі не були затоптані, залишайте її в тераріумі не більше ніж на 2-3 години.
Зверніть увагу
Не давайте черепахам тільки смачний корм - вони швидко звикнуть і відмовляться від всього іншого.
Корисна порада
Рептилії люблять приймати їжу в ранкові години. Подбайте про те, щоб не було різких запахів і гучних звуків в цей час - це може порушити нормальне травлення.