Як змастити моторчик пічки.

При включенні вентилятора грубки може бути чутний виття, скрегіт, скрип або тріск. Навіть може статися так, що проводка справна, але вентилятор все одно не крутиться. Як же змащувати і чистити вентилятор грубки своїми руками?
Вам знадобиться
  • - викрутка плоска або хрестова (залежно від конкретного мотора обігрівача);
  • - гайкові ключі необхідних розмірів;
  • - пассатижи;
  • - кілька крапель будь-якого машинного масла;
  • - нові втулки (якщо ви заздалегідь знаєте, які втулки підійдуть);
  • - ганчірка для чищення;
  • - трохи спирту або бензину;
  • - молоток.
Інструкція
1
Розберіть або зніміть консоль приладів автомобіля для отримання доступу до відсіку вентилятора. Від'єднайте клеми живлення від мотора. Будьте обережні, не зламайте контакти, на які кріпляться ці клеми. Відкрутіть гайки або гвинти, якими кріпиться мотор у відсіку.
2
Зніміть лопаті. Якщо лопаті вентилятора кріпляться не гайкою, а щільно насаджені на вісь і зняти їх руками не виходить, то злегка нагрійте їх. Наприклад, будівельним феном. Пластик трохи розм'якшиться і його можна буде легко поцупити.
3
Ретельно очистіть крильчатку від бруду. Це поліпшить її балансування і зменшить знос підшипників.
4
Розберіть моторчик, використовуючи викрутку або гайковий ключ, залежно від моделі моторчик а. У деяких моделей деталі корпуса кріпляться між собою загнутими вусиками. У такому випадку акуратно розгинаємо їх пассатижами і викруткою.
5
Також є моделі, у яких місця знаходження підшипників закриті спеціальними знімними пластиковими ковпачками. Щоб змастити підшипники таких моторів, досить зняти ковпачки й капнути олії в спеціальні отвори. Якщо після цього скрип у такого мотора не зник, то його все одно доведеться розбирати.
6
Прочистіть від пилу корпус і витягнуті нутрощі. Уважно огляньте підшипники-втулки. Їх підвищений знос може бути причиною заклинювання мотора. При необхідності замініть їх.
7
Протріть труться спиртом або бензином, щоб очистити їх від бруду і старого мастила. Після випаровування спирту (або бензину) нанесіть кілька крапель мастила в місця тертя. Надлишки мастила видаліть ганчіркою.
8
Здійсніть збірку мотора в зворотному порядку. Будьте уважні: все втулки, прокладки, та інші деталі, повинні стояти на своїх місцях. Інакше можливе скупчення пилу усередині мотора, і як наслідок - вихід його з ладу. Встановіть мотор на місце, підключіть клеми живлення. Дотримуйтесь полярності. Інакше в кращому випадку вентилятор буде дути в протилежний бік і доведеться знову знімати консоль.
Корисна порада
Будь-які дії здійснюйте усвідомлено, запам'ятовуйте, що і звідки знімаєте. Якщо сумніваєтеся, що всі запам'ятайте правильно - робіть позначки на папері.