Як поміняти тосол на антифриз.

Безліч суперечок ведеться на тему «що краще, тосол або антифриз». Насправді, тосол - це і є антифриз вітчизняного виробництва, але зі своїми особливостями. Оскільки склад імпортних антифриз ів і вітчизняного тосол а розрізняється, то в побут увійшла звичка відокремлювати ці рідини один від одного.
Вам знадобиться
  • - необхідна кількість антифризу;
  • - ємність для зливу тосола;
  • - вода для промиву системи;
  • - промивна рідина.
Інструкція
1
Прогрійте машину протягом 5-10 хвилин. Поставте машину на гірку з нахилом вперед. Підставте порожню ємність під зливний отвір радіатора. Відкрутіть пробку зливного отвору і акуратно злийте відпрацьований тосол . Будьте обережні, рідина може бути дуже гарячою. Використовуйте для роботи товсті рукавички або рукавиці.
2
Укрутите пробку на місце. Будьте акуратні, не прикладайте занадто багато зусиль. Інакше це призведе до зриву різьблення і дорогого ремонту. Залийте в систему воду, попередньо розведену промивної рідиною. Заведіть двигун, включите піч на максимальну потужність і дайте попрацювати двигуну кілька хвилин. Слідкуйте за датчиком температури, так як тривале використання води може призвести до перегріву. Потім злийте воду так, як описано в першому кроці.
3
Повторіть процедуру кілька разів. Повторюйте до тих пір, поки зливається вода не стане чистою. Зливану воду також збирайте в ємність. Пам'ятайте, не можна змішувати тосол і антифриз. Це призведе до корозії охолоджуючої системи, і з'явиться текти. Як варіант, промивку можна робити проточною водою під напором. Результат промивки виходить непоганим, і значно заощаджується час.
4
Поставте машину на гірку так, щоб заливний отвір для охолоджуючої рідини було вище всієї системи. Це необхідно, щоб зменшити кількість що потрапляє в систему повітря і запобігти утворенню повітряних пробок. Залийте необхідну кількість антифриз а, знову прогрійте машину. Перевірте рівень рідини, при необхідності долийте.
5
Утилізуйте відпрацьовані рідини за встановленими правилами. Або здійснюйте заміну в солідних автосервісах, у яких є можливість для передачі відпрацьованих витратних матеріалів для утилізації в спеціалізовані організації.
Зверніть увагу
Антифриз, як і тосол, дуже токсичний. Слідкуйте, щоб сливаемая і заливається рідини не потрапляли на шкіру, в очі, в дихальні шляхи і в рот. Зливайте рідину саме в підготовлену ємність, а не на землю.