Як створити бізнес-інкубатор. Як відкрити свою справу без початкового капіталу.

Щоб створити бізнес-інкубатор , потрібно добре розуміти, як і ким буде фінансуватися його діяльність. Крім того, необхідно дотримати ряд технічних і організаційних вимог і вирішити супутні юридичні питання.
Інструкція
1
Вирішіть, на якій базі ви збираєтеся відкрити бізнес-інкубатор . Як правило, такі організації створюються або при вузах, або при великих підприємствах, або як муніципальні бюджетні установи. Можна спробувати варіант з автономною некомерційною організацією, але тут гостро постане питання про те, де брати гроші на її діяльність.
2
Знайдіть приміщення, в яких буде розташовуватися бізнес-інкубатор . Обладнайте їх всіма необхідними меблями та оргтехнікою, подбайте про те, щоб в них було підключення до інтернету і телефонний зв'язок.
3
Оформіть необхідні юридичні документи. Тут все повністю залежить від того, на якій базі ви вирішите створювати бізнес-інкубатор . У вузі або на підприємстві це, швидше за все, буде освіта не окремої організації, а ще одного підрозділу або відділу. Щоб відкрити муніципальне бюджетна установа, доведеться реєструвати юридичну особу.
4
Добре попрацюйте над тим, щоб ваша цільова аудиторія дізналася про те, як і навіщо вона може звернутися до бізнес-інкубатор . Організуйте урочисте відкриття, запросіть на нього ЗМІ, створіть сайт або блог, спільноти і акаунти в соціальних мережах. Подайте заявки на розміщення інформації про бізнес-інкубатор е в адресні та інші довідники.
5
Складіть список експертів, які готові співпрацювати з бізнес-інкубатор ом. Це можуть бути діючі підприємці, економісти, юристи, політики. Визначте форму, в якій експерти будуть працювати з майбутніми та початківцями підприємцями: семінари, тренінги, індивідуальні консультації. Оплачує діяльність експертів бізнес-інкубатор , точніше, то установа або орган влади, який фінансує його діяльність. Для відвідувачів бізнес-інкубатор а всі освітні послуги мають бути безкоштовними.
6
Після того як всі формальні питання вирішені, займіться пошуком бізнес-проектів, які можна помістити на інкубацію. Розробіть єдині критерії відбору проектів, документації, подання та розгляду заявок, створіть експертну комісію. Проведіть конкурс бізнес-проектів.
7
Постійно сповіщайте вашу цільову аудиторію про заходи, що проводяться в бізнес-інкубатор е. Проводьте анкетування відвідувачів, фіксуйте їх контактні дані - номери телефонів та адреси електронної пошти. Поступово до розміщення інформації в блозі і соцмережах можна буде додати e-mail-розсилку.
Кількість вищих навчальних закладів, на базі яких відкриті студентські бізнес-інкубатори, збільшується з кожним роком. Концепція бізнес-інкубації вже отримала широке поширення в США, Канаді та Західній Європі, це спеціалізовані структури, що забезпечують сприятливе середовище для розвитку малих підприємств. Створення таких інкубаторів при вузах дозволить студентам отримувати навички практичної роботи і навіть реалізовувати свої інноваційні проекти за рахунок підприємств, готових на їх втілення.
Інструкція
1
Якщо ідея створення бізнес-інкубатора на базі вашого університету вже стала проектом, над її реалізацією повинні працювати органи студентського самоврядування, які є однією із структур Об'єднаної ради навчаються університету. Організаційну роботу необхідно провести спільно з адміністрацією вузу, проректором з наукової та інноваційної діяльності. Розробіть концепцію інкубаційній системи і вирішите, буде вона діяти на базі якихось окремих факультетів і кафедр або об'єднає в собі всі напрямки навчальної діяльності вашого університету.
2
Проведіть організаційні збори. Визначте пріоритетні напрямки, в яких можуть бути створені малі інноваційні підприємства при університеті. Зверніться до підприємців, в тому числі колишнім випускникам вашого вузу з тим, щоб вони підключилися до роботи над проектом, від них можуть знадобитися консультаційні та експертні послуги. У ряді випадків їх підприємство може стати полігоном для впровадження інноваційних студентських проектів. Домовтеся з ними про проведення бізнес-стажувань.
3
Організуйте і проведіть освітні заходи, спрямовані на навчання студентів основам підприємницької діяльності. Заняття можуть проводитися у формі семінарів, майстер-класів, ділових ігор, форумів, лекцій та конференцій. Завданням їх є розвиток компетенцій і навичок, отримання практичних та юридичних знань, необхідних молодому підприємцю. У роботі бізнес-інкубатора студенти можуть брати участь як розробники власних бізнес-проектів, так і члени проектних команд та працівники апарату управління.
4
Створіть систему інформаційно-консультаційного супроводу. Визначте, де і у кого студенти зможуть отримувати експертні поради та консультації з питань організації малого підприємства та його оформлення, ведення ділових переговорів, оформлення ділової документації, договорів і контрактів. Забезпечте всіх бажаючих інформаційними та методичними матеріалами, підготуйте інструкції, буклети та брошури, списки корисних посилань.
5
Разом з адміністрацією університету опрацювати питання матеріально-технічних умов для розміщення новостворюваних інноваційних студентських підприємств. Забезпечте студентам обладнані робочі місця з меблями та комп'ютерами, оргтехніку, канцелярські товари, місця для проведення робочих зустрічей і зборів.