Як лікувати бронхіальну астму у дітей.

Хронічне захворювання бронхів у дітей супроводжується нападами задухи, свистячими хрипами, болісним кашлем. Лікувати бронхіальну астму у дитини слід за індивідуальним планом, який враховує тяжкість перебігу захворювання, наявність алергену і т.д.
Інструкція
1
Усунете контакт з алергеном, що викликає напади астми. Якщо причиною нападів є вживання певних видів їжі, то необхідно виключити їх з раціону. Алергія на шерсть вимагає усунення повного контакту з тваринами і матеріалами, що містять алерген. Якщо дитина реагує на пил, то потрібно звільнити приміщення від пилозбірників (прибрати килими, м'які іграшки, замінити пухові подушки і вовняні ковдри, проводити вологе прибирання щодня і т.д.). У випадку, коли усунення алергену неможливо, необхідно провести десенсибілізуючу терапію - введення в організм дитини постійно збільшується дози алергену. Подібна терапія спрямована на відновлення адекватної реактивності дитячого організму на алерген.
2
Так як поява алергії у дитини тісно пов'язане зі станом кишечника і порушенням його мікрофлори, то необхідно стежити за стільцем дитини і проводити профілактичні заходи (кисломолочний раціон, велика кількість свіжих овочів і фруктів, прийом вітамінів).
3
Застосування протизапальних препаратів показано у випадку, якщо усунення алергену не дозволяє досягти потрібного ефекту. Дитині необхідно приймати негормональні ліки (протизапальні нестероїдні препарати) і кортикостероїди у вигляді інгаляцій.
4
Гострий приступ астми вимагає проведення екстреного лікування з використанням препаратів, що знімають спазм бронхів. Батьки дитини повинні завжди мати під рукою такі препарати і використовувати їх згідно інструкції.
5
Необхідно проводити профілактику і своєчасне лікування будь-яких захворювань дихальних шляхів - бронхіти або пневмонія можуть погіршити перебіг бронхіальної астми і спровокувати важкі приступи.
6
Для того щоб відновити дитячий організм і підвищити його сили в боротьбі із захворюванням, прийнято відправляти хворих на астму дітей в санаторії. Сприятливий мікроклімат, дотримання режиму і розпорядку дня, проведення загальнозміцнюючих процедур (масаж грудної клітки, лікувальна гімнастика, дихальні сеанси) благотворно позначається на стані дитини.