Як вишивати на вишивальної машини.

Пішли в минуле неквапливі вечірні посиденьки майстринь. Тоді гордістю будь-якої дівчини були купи вишитих наволочок, сорочок, рушників. І зараз вишивка є улюбленим видом рукоділля. Тільки ритм життя став інший: важко викроїти час на настільки копітка заняття. На допомогу прийшли сучасні в'язальні машини: можна швидко вишити гладдю або хрестиком незвичайне панно, яскраві візерунки на скатертини, оригінальні аплікації на одязі.
Інструкція
1
Сучасні вишивальні машини мають вбудований комп'ютер, керуючий переміщенням каретки відповідно до заданої програми - дизайном багатобарвній вишивки. Технологія машинного вишивання має свої особливості та нюанси. Для починаючої вишивальниці однією з труднощів є правильний натяг нитки. Важливо слідувати покрокової інструкції до моделі машини, регулюючи натяг ниток, наприклад, через «I-тест». Відсутність смужки верхньої нитки вишитій букви I (з вивороту) свідчить про неправильне натягу. Відрегулювати нитку можна регуляторами натягу, причому, одночасно нижнім і верхнім. Для найбільш точного регулювання цілком достатньо двох оборотів в обидві сторони.
2
Потрібно мати на увазі, що причиною неправильного натягу може бути вага нитки. В ідеалі використовуються нитки №40. Крім того, зі збільшенням швидкості вишивальної машини збільшується і натяг нитки. На збільшення натягу впливає занадто маленьке вушко голки, а також скупчення частинок пилу.
3
Перед початком роботи тканину надійно закріпіть в п'яльцях. Найкраще фіксувати тканину в круглих пяльцах. В прямокутних пяльцах повинні бути округлені кути.
4
Далі файл з дизайном вишивки перенесіть в машину, встановіть пяльци запропонованого розміру, заправте кольорові нитки. Кнопкою «Старт» (Оk) запустите процес вишивання. Вбудований комп'ютер вишивальної машини може переміщати малюнок і виробляти його поворот. Краще, якщо крок переміщення і повороту буде якомога менше (поворот дизайну з кроком 1 ° і переміщення дизайну з кроком 0,1 мм). Каретка переміщує пяльци по двох осях. Спочатку машина вишиває перший колір, потім відбувається зупинка з вимогою змінити колір нитки. Зайві протягання ниток можна обрізати самим, якщо в даній моделі не передбачена їх автоматична обрізка.
5
Після закінчення роботи тканину звільніть з пялец, вишивку пропрасуйте праскою.