Як лікувати нічний кашель у дітей. Як полегшити вологий кашель, що доводить до блювоти.

Нічний кашель у дитини супроводжує цілої низки захворювань, вимотує його, заважаючи спати, і в особливо важких випадках може доходити до блювоти. Полегшити стан малюка в домашніх умовах можна, якщо розібратися з причинами, що викликають кашель , і підібрати правильні засоби.
Вам знадобиться
  • - чай;
  • - молоко;
  • - варену картоплю;
  • - інгалятор;
  • - масло чайного дерева;
  • - медикаменти;
  • - барсучий жир.
Інструкція
1
Давайте дитині перед сном чай або підігріте молоко. Тепле пиття пом'якшує жорсткий кашель . Вилікувати подібним способом дитини не вийде, але полегшити його сон цілком реально.
2
Підтримуйте в приміщенні достатню вологість і середній рівень температур, обов'язково провітрюючи приміщення перед сном. Тепле і сухе повітря, яким дихають в квартирах взимку, також викликає нічний кашель у дітей.
3
Відваріть в каструлі картоплю і дайте дитині подихати над ще гарячому відваром. Подібні парові інгаляції робляться вже в шкільному віці, маленькі діти можуть просто обпектися, вдихаючи занадто гарячий пар. Необхідно, щоб дитина вдихав ротом.
4
Використовуйте спеціальні інгалятори після досягнення дитиною двох років. В цьому випадку від кашлю застосовуйте інгаляції з маслами чайного дерева і спеціальними медичними препаратами. Не проводьте інгаляції безпосередньо перед сном, оскільки вони допомагають полегшити відходження мокроти, а в положенні лежачи вона продовжує дратувати горло. Тому найкраще здійснювати процедуру за кілька годин до відходу до сну.
5
Розітріть груди і спину дитини, вже покладеного в ліжко, согревающими засобами, найбільш відомим з яких є борсуковий жир. Гірчичники та банки в дитячому віці від кашлю не використовуються.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що кашель погіршує якість життя і заважає спати, він необхідний для організму, так як допомагає бронхам очищатися від бактерій, їх дратівливих. Без кашлю вони можуть опуститися в легені і спровокувати розвиток пневмонії.
Корисна порада
Перед тим, як лікувати нічний кашель, необхідно розібратися з причинами його появи. Вночі кашель посилюється через те, що лежачи мокрота погано розсмоктується і отхаркивается, дратуючи слизові оболонки і викликаючи все нові й нові напади. Вибираючи методику лікування, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб уникнути появи ускладнень.