Як вибрати електропроводи.

Численні побутові прилади й електроінструменти підключаються до домашньої електромережі, і на електропроводку лягає значне навантаження. Щоб електрика витримала навантаження і прослужила не одне десятиліття, важливо правильно вибрати кабель електропроводки.
Інструкція
1
Роблячи вибір між алюмінієвими і мідними проводами, врахуйте той факт, що перші дешевше, проте трохи поступаються останнім по характеристикам. Алюмінієва проводка має меншу міцність і електропровідність, кришиться при перегинах швидше, ніж аналог з міді, окислюється, взаємодіючи з повітрям. Мідні дроти більш міцні, довговічні й надійні.
2
При виборі дроти зверніть увагу на таку характеристику, як площа поперечного перерізу. Від цього показника залежить здатність дроти витримувати певне навантаження. Вибирайте проводку з перетином рівним 6; 4; 2,5; 1,5; 1; 0,75 мм. Якщо ви все-таки віддали перевагу алюмінієвий провід, у якого низька провідність, купуйте такої з показником перерізу, вищим на одиницю, ніж у мідного аналога.
3
Купуючи кабель для житлового приміщення, орієнтуйтеся на спеціальні дроти наступних типів: ПВС, ВВГ, ВВГ з маркуванням «НГ» і NYM. З'єднувальний провід типу ПВС складається з мідних жил, скручених між собою і захищених зовні ПВХ-оболонкою. Його головна позитивна якість - пожежостійкість, тобто відсутність здатності поширювати горіння при одиночній прокладці. Провід ПВС використовується в ремонті житлових приміщень, для під'єднання електричних інструментів та приладів. В умовах правильної експлуатації такий кабель прослужить не менше 10 років.
4
Потужний кабель ВВГ здатний витримувати напругу в межах від 0,66 до 1 кВ. При експлуатації даного типу проводки допустимі коливання температури навколишнього середовища від «мінус» до «плюс» п'ятдесяти градусів. Основна жила кабелю може бути виконана як з алюмінію, так і з міді. Оболонка та ізоляція - з ПВХ. Укладаючи ВВГ-кабель, слід врахувати, що радіус вигину не повинен бути менше шести діаметрів поперечних перерізів. Провід ВВГ з маркуванням «НГ» має в складі оболонки негорючі матеріали, що дозволяє з успіхом використовувати його при підвищенні рівня електричної безпеки об'єкта.
5
Надійний кабель NYM забезпечений прошарком мело-гумової ізоляції, яка знижує ризик його пошкодження при роботі в нестандартних умовах. Для підвищення електробезпеки кабель забезпечений зовнішньою оболонкою з пластикату. Провід NYM з успіхом застосовують при створенні мережі електропроводки всередині житлового приміщення. А ось для проводки на вулиці і укладання в сирої бетон даний тип не підходить.
Будь-яка електропроводка з часом може прийти в непридатність. Відразу ж постає питання про заміну електропроводки. В цьому питанні потрібно бути особливо уважним. Справа в тому, що найменші помилки можуть перерости у великі проблеми.
Інструкція
1
На першому етапі продумайте, де і по скільки розеток і вимикачів ви хочете встановити. Також задумайтеся про те, що від них буде харчуватися, тобто які побутові прилади будуть від них запитані.
2
Після того, як ви чітко визначилися з розміщенням та видами електричних приладів, приступите до підрахунку сумарної навантаження, яка буде ними споживатися. Для цієї мети краще всього використовувати звичайний калькулятор.
3
Добре подумайте, скільки живильних ліній у вас буде в приміщенні. Приміром, на кожну кімнату повинна бути окрема лінія, яка зовсім не залежить від інших кімнат. У даній ситуації, при непрацюючому напрузі в одній кімнаті, у всіх інших буде світло. Це набагато зручніше, ніж мати один загальний автомат на всю квартиру.
4
Рекомендується провести окремі лінії на побутові прилади, які знаходяться у ванній кімнаті. Справа в тому, що вони споживають багато електроенергії. Якщо ж будуть непостійні помірні навантаження, то для них може бути проведена одна загальна лінія.
5
Отже, ви успішно виконали підрахунок. Приміром, у вас в сумі вийшло 4500 Вт Вони розраховані на три лінії: 2000 Вт, 1800 Вт, 700 Вт
6
Далі займіться підбором дроти необхідного перетину. У цій справі потрібно бути особливо уважним. В даний час випускаються мідні дроти, які мають зменшене значення перерізу проводу. Їх ще називають «усіченими проводами». Зверху на ізоляції написано, припустимо, 3х1,5 або 3х2,5, а насправді реальне перетин 3х1 ... 1,2 або 3Х1,6 ... 2 мм ?. Цей провід буде сильно грітися при нормально розрахованих навантаженнях. Проблема в тому, що струм, який проходить по таких дротах, йде в більшій мірі, ніж передбачалося. Чим менше перетин дроту, тим менше подключаемую навантаження до нього потрібно під'єднувати. Також зверніть увагу на зовнішнє стан дроти.