Як вибрати ріжучий плоттер.

Плотери - це пристрої, призначені для широкоформатного друку. Якщо апарат може в автоматичному режимі виконувати нарізку матеріалу, то мова йде про ріжучому плоттері.
Інструкція
1
Виберіть розмір плоттера. В даному випадку мова йде не стільки про габарити самого пристрою, скільки про форматах, з якими він може працювати. Ріжучі плоттери можуть бути вельми компактними. Деякі з них не перевищують в розмірах середніх габаритів принтер. Такі пристрої, як правило, працюють з форматами А4 і А5. Це так звані настільні плоттери.
2
Якщо ж вам необхідно працювати з листами великих розмірів, то вам буде потрібно підлогові плоттери, ширина ріжучої поверхні яких перевищує 500 мм.
3
Складіть перелік матеріалів, з якими ви напевно будете працювати. Якщо отриманий список виявився досить великим, то придбайте універсальний плоттер. Такі пристрої працюють з більшістю відомих типів матеріалів.
4
Не купуйте ріжучий плоттер з високою швидкістю друку, якщо ви не плануєте постійного використовувати його в повну силу. Таке обладнання коштує значно дорожче.
5
З'ясуйте необхідну вам точність різання. Цей параметр характеризує мінімальний розмір обрізання вироби. Важливо розуміти, що точність різання безпосередньо впливає на ціну плоттера. Не купуйте високоточне обладнання для роботи з великими деталями.
6
Подумайте про необхідність функції оптичного позиціонування. Вона дозволяє плоттеру в автоматичному режимі вирізати видрукувані вироби, на яких нанесені спеціальні мітки. Зазвичай подібні плотери набувають з певною метою, наприклад для обрізки готових малюнків.
7
Зверніть увагу на комплект ножів і їх параметри. Для нарізки фотопаперу та інших тонких матеріалів підійдуть ножі з кутом заточки 45 градусів і офсетом 0.3.
8
З'ясуйте необхідність наявності додаткових функцій. Деякі плотери постачають наступними елементами: LCD дисплей, світловий покажчик, корзина для матеріалів, держатель рулонів, бардачок і так далі.