Як визначити тип файлової системи.

Працюючи на своєму комп'ютері, користувач зазвичай добре знає як встановлену на ньому операційну систему, так і використовувану нею файлову систему. Але доводиться сідати за чужий комп'ютер і в системі виникають якісь неполадки, може виникнути необхідність у визначенні типу файлової системи.
Інструкція
1
Файлова система визначає спосіб організації та зберігання даних на різних носіях інформації, в тому числі і на жорстких дисках. Існує велика кількість різних файлових систем, найбільш поширеними є: FAT16, FAT32, NTFS для операційних систем сімейства Windows; ext2 і ext3 для Unix-систем і, зокрема, для операційної системи Linux.
2
Дізнатися тип файлової системи можна різними способами. Найпростіший: відкрийте «Мій комп'ютер», виберіть цікавить вас диск, клікніть правою кнопкою мишки і виберіть у меню «Властивості». У вікні, зверху буде вказано тип диска і використовувана файлова система. Наприклад, для Windows XP і Windows 7 буде вказано тип файлової системи NTFS.
3
У тому випадку, якщо перед вами непрацездатний комп'ютер, який відмовляється завантажуватися, ви можете подивитися інформацію про його дисках за допомогою програми Acronis Dick Director. Вона запускається безпосередньо з компакт-диска, для вибору завантаження з диска натисніть після старту F12, перед вами з'явиться вікно вибору пристрою завантаження. На деяких комп'ютерах виклик вікна завантаження може здійснюватися іншими клавішами.
4
Оберіть завантаження з CD і натисніть Enter. У меню, диска виберіть Acronis Dick Director. Після завантаження відкриється вікно програми, в якому ви побачите всі диски комп'ютера і їх розділи з зазначенням використовуваних файлових систем. Програма Acronis Dick Director є дуже зручною утилітою, що дозволяє розбивати диски потрібним чином і форматувати їх в необхідній файловій системі. Вона ж дозволяє з високим ступенем вірогідності відновити розділи дисків після їх випадкової втрати - ви зможете відновити диски з усіма папками і файлами.
5
Існує версія програми Acronis Dick Director, що запускається під Windows, в ній теж можна переглянути всю інформацію по файлових систем. Але проводити з дисками будь-які операції в цій версії не рекомендується - після перезавантаження системи досить великий ризик того, що комп'ютер взагалі відмовиться завантажуватися. При необхідності розбиття диска користуйтеся версією з компакт-диска, вона дуже надійна.
Від файлової системи жорсткого диска залежать багато параметрів роботи комп'ютера. Наприклад, якщо ви збираєтеся завантажувати з інтернету ємнісні файли (більше чотирьох гігабайт), то ваш вінчестер повинен працювати під управлінням NTFS. Також від типу файлової системи залежить швидкість запису файлів на жорсткий диск і швидкість копіювання інформації з розділу на розділ.
Вам знадобиться
  • - програма PartitionMagic;
  • - програма TuneUp Utilities 2011.
Інструкція
1
За допомогою цього способу можна дізнатися тип файлової системи незалежно від вашої версії Windows. Відкрийте "Мій комп'ютер». Натисніть по розділу жорсткого диска правою кнопкою мишки. З'явиться контекстне меню. У цьому меню виберіть «Властивості». Далі шукайте рядок «Файлова система». Поруч буде написаний тип файлової системи цього розділу жорсткого диска.
2
Також дізнатися тип файлової системи можна за допомогою програми PartitionMagic. Ця програма підійде як для власників операційних систем сімейства Windows, так і для тих користувачів, у яких встановлена операційна система Linux. Знайдіть її в інтернеті, скачайте і встановіть на жорсткий диск свого комп'ютера.
3
Запустіть PartitionMagic. Почекайте трохи до завершення процесу сканування комп'ютера. У головному вікні програми ви побачите список всіх розділів вашого жорсткого диска. Зайшовши в «Властивості» розділу, ви можете переглянути і файлову систему.
4
Також для перегляду інформації ви можете скористатися програмою моніторингу та налаштування комп'ютера TuneUp Utilities 2011. Її можна легко знайти в інтернеті. Хоча програма і є комерційною, але є тривіальний термін її використання. Скачайте та встановіть програму на свій комп'ютер.
5
Запустіть TuneUp Utilities. Почекайте деякий час. Коли програма запускається вперше, вона починає сканувати ваш комп'ютер. Після сканування вам буде запропоновано виправити помилки і оптимізувати систему. Якщо є час, можете погодитися. Або скасуйте цю процедуру.
6
Після цього ви опинитеся в головному меню програми. Виберіть розділ "Виправлення проблем», потім у наступному вікні - «Показати системну інформацію». Через кілька секунд з'явиться вікно «Системний інформатор». У цьому вікні виберіть розділ «Диски». У ньому ви зможете знайти інформацію про файлову систему.