Як лікувати кошеня від застуди. Як вилікувати очі у кошеняти.

У кішок, як і у людей, переохолодження може викликати застуду. Особливо яскраво проявляється це захворювання у кошенят. При перших проявах застуди слід негайно починати лікування, щоб не виникло ускладнень.
Інструкція
1
У вашого кошеняти з'явилися кашель, невеликий нежить, а також знизився апетит, і ви помітили, що він став менш рухливим і грайливим. Очі стали сльозитися і закрилися третім століттям. Так зазвичай проявляється банальна застуда, яка при грамотному лікуванні швидко проходить. Однак, перш ніж лікувати молоде тварина від застуди , потрібно перевірити, чи не зумовлені ці симптоми якими-небудь іншими, особливо, інфекційними хворобами. Однією з таких хвороб вважається ринотрахеит - гостра вірусна інфекція, яка також часто зустрічається у кішок. Симптоми цієї інфекції аналогічні застуді. Лікування вірусу ринотрахеита більш складне. В його ході кішці призначають особливий режим харчування, дають антибіотики, імуномодулятори та противірусні препарати.
2
Якщо ж нездужання вашого улюбленця дійсно пов'язано із застудою, то в першу чергу йому треба забезпечити тепло і спокій. Для цього загорніть кошеняти в невелике вовняне ковдрочку і покладіть в таке місце, де йому не загрожують протяги. Нежить у кошеняти можна вилікувати спеціальними краплями, попередньо проконсультувавшись з лікарем про те, яку саме їх різновид використовувати. Такі краплі продаються у ветеринарних аптеках. Слабкість, млявість і швидка стомлюваність тваринного обумовлена ослабленням імунітету. Тому потрібно забезпечити кошеняти в цей період повноцінним і збалансованим харчуванням. Хворому малюкові прописують гентаміцин і норсульфазол, а також вколюють внутрішньовенно аскорбінову кислоту. При підвищенні температури тварина лікують антибіотиками.
3
Важливу роль в лікуванні маленького кошеняти грає вітамінотерапія. Вона дозволяє відновити сили вашого улюбленця і запобігти виникненню ускладнень. Лікувати кошеняти можна як у стаціонарі, так і на дому. Пам'ятайте, що якщо при лікуванні вдома захворювання не проходить протягом тижня, необхідно скористатися послугами стаціонара.Профілактіка застуди у кошеняти полягає в його щорічної вакцинації, захисті від холоду і обмеженні контакту з хворими кішками. Якщо у вас в будинку живе ще одна кішка, хвора застудою, то слід не допускати його контакту зі здоровими тваринами. Пам'ятайте, що кішки дуже легко застуджуються, тому в зимовий час не залишайте кватирку відкритою і охороняйте свого улюбленця від протягів.
Зверніть увагу
Кішки схильні до переохолодження, тому слід захищати тварину від сквозняков.Начінайте лікування кошеняти, навіть якщо прояви застуди незначні - в цей період організм кішок не здатний сам боротися з заболеваніямі.Леченіе застуди кошеня повинно бути комплексним і включати в себе прийом вітамінов.Прі підозрі на вірусну інфекцію не намагайтеся лікувати кошеня будинку.
Корисна порада
Щороку перевіряйте стан здоров'я кошеняти у ветеринара і здійснюйте вакцинацію.