Як почистити білий килим.

Килими світлих відтінків вважаються непрактичними - їм частіше потрібно чистка, на ворсі часто залишаються плями, яких на темному покритті не видно. Але вигода від білого килима для інтер'єру очевидна - він збільшує площу кімнати, привертає увагу до предметів меблів, вигідно відтіняє колір інших компонентів.
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль
  • - біле мило
  • - пральний порошок
  • - нашатирний спирт
  • - тирса
  • - бензин
  • - оцет
  • - картопляна шкірка
Інструкція
1
Здайте килим в хімчистку. Це обійдеться вам дорожче, ніж спробувати видалити плями самостійно, але зате результат буде гарантований - промислові хімічні реагенти відмінно справляються з будь-якими забрудненнями. Хоча іноді можлива поява слабкого відтінку по всій поверхні килима.
2
Зберіть килим і винесіть його на вулицю, розклавши на снігу. Помітите віником сніг на поверхню килима і трохи притопчіть його. Якщо килим сильно забруднений, то постукайте по ньому спеціальної хлопавкою, вибиваючи пил. Потім переверніть килим і укладіть на чистий сніг - повторіть маніпуляції з присипання і вибиванням. Ретельно виметіть килим і занесіть додому.
3
Засипте килим дрібної кухонною сіллю. Потім візьміть звичайну щітку, змочіть її водою і потріть килим , розтираючи сіль. Виметіть залишки солі і, якщо є необхідність, обробіть покриття так само ще раз.
4
Сильні забруднення можна спробувати видалити мильним розчином. Розведіть в літрі теплої води половину ложки прального порошку або наструганного білого мила. Нанесіть розчин на ворсисту частина килима, трохи почекайте, потім протріть полотно мокрій і сухій ганчірками.
5
Розведіть в літрі води дві ложки нашатирного спирту і обробіть місця сильного забруднення. Потім потріть це місце вологою ганчіркою, видаляючи брудну воду. В кінці обробіть килим м'якою сухою ганчіркою.
6
Замочите тирсу в розчині мильної води, додайте туди трохи бензину. Раскидайте тирсу по килиму, розподіляючи масу віником. Через півгодини зметіть тирсу.
7
Якщо пляма свіже, то видаляйте його відразу ж - притискайте до килима гігроскопічна губку або шматок сухої тканини. Потім обробіть пляма щіткою, змоченою в мильному розчині, і дочекайтеся його висихання. Якщо сліди залишилися, то залийте це місце оцтом і через деякий час знову вимийте миючим засобом. Добре видаляються свіжі плями, якщо потерти їх ганчіркою, змоченою в холодній воді - повторіть кілька разів до тих пір, поки пляма не зникне.
8
Вимийте картопляну шкірку, подрібніть її та розкидайте по килимовому покриттю. Сильно забруднені місця потріть картопляної масою, натертої на тертці - залиште склад на кілька годин, потім промийте килим миючим засобом.