Як розрахувати час руху по маршруту.

У транспортних організаціях водіям необхідно з'ясувати, скільки у них піде часу на той чи інший маршрут. Але не кожен знає, як це зробити, щоб отримати максимально чіткі дані.
Вам знадобиться
  • - карта;
  • - довідник автомобільних доріг;
  • - GoogleMaps;
  • - GPS навігатор.
Інструкція
1
Визначте відстань до пункту призначення за допомогою GoogleMaps перед тим, як перейти до розрахунку часу руху по маршрутом. Прокладіть маршрут за допомогою інструменту «лінійка» - отримаєте точну відстань до обраної вами точки. Дану величину зазвичай позначають буквою S. Крім GoogleMaps для розрахунку відстані можна використовувати довідник автомобільних доріг.
2
Обчисліть середню швидкість переміщення (V). Дана величина безпосередньо залежить від того, як саме ви плануєте пересуватися. Припустимо, ви можете переміщатися на машині по місту зі швидкістю 40-60 км/год, а за містом середня швидкість становитиме 90-120 км/ч.
3
Розрахуйте час руху після обчислення шляху і швидкості. Для цього використовуйте наступну формулу: t = S/V, де t - шукане час , а V і S - знайдені вище величини.
4
Зверніть увагу, перед тим як робити поділ розмірності величин, варто їх спочатку призвести до одним одиницям вимірювання. Значить, якщо у вас шлях в метрах, то беріть швидкість в метрах в секунду. І відповідно, якщо ви знаєте шлях в кілометрах, то швидкість беріть в кілометрах на годину. Так у вас вийде в першому випадку час в секундах і в годиннику - у другому. Але варто зазначити, що точність даного способу не дуже висока, та й обчислення не відрізняються особливою легкістю.
5
Підвищіть точність розрахунків за допомогою GPS навігатора, він може бути у вас у вигляді окремого пристрою або ж у вигляді вбудованої функції в телефоні. Візьміть даний пристрій і задайте на його карті маршрут. Програма швидко прокладе шлях прямування і покаже його на карті, при цьому позначить і відстань.
6
Почніть пересування по маршрутом на транспорті, і GPS навігатор проаналізує швидкість руху і автоматично зробить розрахунок планованого часу в дорозі. Після того як ви завершите рух по маршрутом, перейдіть до підрозділу сумарної інформації, там буде вказано точне час , яке пішло на пересування.
Корисна порада
Для визначення часу руху за маршрутом можна також скористатися веб-калькулятором, який можна знайти на багатьох транспортних сайтах.