Як написати портрет людини.

Малювання людини - один зі складних етапів у ході занять образотворчим мистецтвом. І якщо повторити силует фігури для багатьох початківців художників не складає труднощів, то передати вираз обличчя з першого разу під силу далеко не кожному.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
На приготованому аркуші паперу нанесіть розмітку, яка допоможе вам зорієнтуватися в просторі. Відзначте розташування голови, напрям погляду, інші найбільш значущі у вашому випадку аспекти.
2
Якщо малюєте в анфас, то подумки розділити особа на дві частини: верхню і нижню, проведіть тонку лінію. На цьому рівні будуть розташовуватися очі. Взяли профіль - покажіть умовну вертикальну лінію, що позначає місцезнаходження вуха і відокремлює волосяну частину голови від обличчя.
3
Намітьте місцезнаходження носа, брів, підборіддя, очей. Не вдавайтеся до подробиць, просто позначте місця, на яких вони будуть розташовуватися.
4
Легкими рухами намалюйте волосся, приділіть увагу значущим деталям, напрямку росту волосся, розташуванню тіней.
5
Перейдіть до очей. Уміння в точності передавати погляд - справжнє мистецтво, мало хто маститі художники можуть похвалитися ім. Лінія розрізу повинна вийти правильною, тому пильно вдивіться в обличчя натурника (або фотографію). Якщо малюєте крупним планом, не пропустіть з уваги повіки, дрібні мімічні зморшки. Не варто забувати про зіниці, за рахунок яких можна «відрегулювати» напрям погляду.
6
Брови малюйте по росту волосків - від перенісся до вушних раковин. Не уподібнюватися їх ковбасок, робіть більш природними.
7
Перед зображенням носа відзначте його кінчик. Подовжити або вкоротити цей елемент на готовому малюнку виявиться набагато складніше, тому краще відразу наблизити розміри до реальних. Деякі художники ніс не прорисовують в найдрібніших деталях, а використовують для передачі його форми тіні. Цей прийом дозволить уникнути неправильного розставляння акцентів.
8
При малюванні рота верхню губу робіть темніше нижньої, грайте з тінями - тільки з їх допомогою можна передати потрібний вираз образу.
Психологічний портрет особистості, з якою ми маємо справу, важливий як в особистих відносинах, так і в бізнесі, якщо ваша сфера, наприклад, реклама або маркетинг, і вам необхідно оцінити ту чи іншу групу людей. Існує безліч критеріїв, за якими можна класифікувати людей для складання їх психологічних портретів. Зупинимося на найбільш значущих з них.
Інструкція
1
Основними критеріями, за якими можна скласти психологічний портрет особистості, є: 1. характер (закріплює стійкі особливості людини, які визначають його поведінку в різних ситуаціях); 2. темперамент; 3. самооцінка; 4. інтелект; 5. рівень емоційності.
2
Психологи виділяють різну кількість типів характеру. Наприклад, К. Леонгард виділяє характери демонстративний, застревающий, педантичний і збудливий. Головні риси демонстративної особистості - здійснення вчинків під впливом емоцій, вміння вживатися з придумані (іноді самостійно) образи. Педантичні люди, навпаки, не схильні до впливу емоцій, скрупульозні, не вміють "грати", важко приймають рішення. "Застряють" люди - це ті, кому найважче дається обробка власних емоцій і переживань. Вони важко забувають як успіхи, так і образи, постійно прокручують їх у своїй пам'яті (включаючи навіть надумані успіхи і образи). Вони в принципі живуть пережитими всередині себе подіями більше, ніж реальними. Люди з збудливим характером схожі на людей з демонстративним, однак вони більш конфліктні, не вміють використовувати обставини в своїх цілях і грати ролі. Це як би просто дуже невротичні люди, стомлені, дратівливі.
3
З темпераментом все досить просто, він характеризує рухливість людської поведінки, швидкість прийняття рішень. За темпераментом люди діляться на 4 типи: холерик, флегматик, сангвінік, меланхолік. Сангвінік і флегматик володіють сильною нервовою системою, однак флегматик інертний і нерішучий, а сангвінік досить порушимо. Нервова система холерика вкрай неврівноважена, хоча її не можна назвати слабкою. Холерик не вміє вчасно "натиснути педаль гальма", він повинен бути завжди, постійно чимось зайнятий. Меланхолік володіє слабкою нервовою системою, недовірливий, чутливий, схильний до глибоких внутрішніх переживань, які виснажують його нервову систему ще більше.
4
Самооцінка може бути нормальною, заниженою або завищеною. Вона дуже схильна до змін, наприклад, внаслідок настання певного віку. Більшість підлітків страждають від заниженої самооцінки, але це в основному проходить, коли вони стають дорослими, домагаються якихось значущих успіхів, що дозволяє їм дивитися на себе по-іншому і менше залежати від чужої думки.
5
Інтелект дозволяє людині оцінювати ситуацію, виділяти істотне та неістотне, приймати рішення і коригувати свою поведінку. Завдяки інтелекту людина може функціонувати більш-менш ефективно. Рівень інтелекту залежить від віку, освіти, кола спілкування людини і т.д.
6
Емоції виникають поза волею людини, завдання будь-якого - вміти управляти ними, що необхідно як для поведінки в суспільстві, так і для фізичного здоров'я. Помічено, що більш здорові люди відрізняються умінням контролювати свої емоції. Однак необхідно пам'ятати, що керувати емоціями, контролювати їх зовсім не означає приховувати їх, заганяти всередину: часто вони стають ще більш гострими від таких дій. Рівень емоційності людини залежить від уміння правильно керувати емоціями.
7
Навіть якщо нам здається, що ми склали чіткий психологічний портрет тієї чи іншої людини, це не означає, що ми можемо стовідсотково покладатися на нього. По-перше, кожна людина все ж унікальний. По-друге, людина змінюється з віком, під впливом різних життєвих обставин.