Як визначити вміст кальцію.

Основна маса кальцію в організмі припадає на кістки і зуби, лише близько 1% циркулює в крові. Кальцій бере участь у діяльності нервової, серцево-судинної, системи згортання систем організму. Без нього неможливо скорочення м'язових волокон. Як визначити зміст мікроелемента у власному тілі?
Інструкція
1
Побічно судити про рівень кальцію в крові можна по наявності деяких соматичних захворювань. При рахіті, гіпотиреозі, хронічної ниркової недостатності, гастриті, панкреатиті, захворюваннях печінки і загальному виснаженні організму рівень кальцію , як правило, знижується. Гостра ниркова недостатність, гиперпаратиреоз, саркоїдоз, зневоднення, тиреотоксикоз, злоякісні новоутворення кісткової тканини супроводжуються підвищенням рівня кальцію в крові.
2
Про зміст речовини в кістковій тканині можна судити з її міцності. Часті переломи свідчать про його недоліку. Аналогічно судять про насиченість кальцієм тканин зуба. Карієс і кришаться емаль - ознаки нестачі мікроелемента.
3
Дефіцит кальцію як в крові, так і кісткової тканини можна запідозрити за зовнішнім виглядом: рідкісні, посилено випадають волосся і расслаивающиеся, вкриті борознами нігті. У запущених випадках виникає викривлення хребта, що проявляється зменшенням зростання і появою горба.
4
Визначити недолік кальцію можна за допомогою інструментальних методів дослідження: рентгенографії, комп'ютерної томографії та денситометрии. Вони виявлять зниження мінеральної щільності кісткової тканини (остеопороз). Причому, денситометрія дозволить поставити діагноз на ранніх стадіях, а рентгенографія - при втраті більше 30% кісткової маси. Комп'ютерна томографія займає проміжне положення між цими дослідженнями.
5
Існують лабораторні методи визначення рівня кальцію в кістковій тканині: дослідження сироватки крові на остеокальцин і аналіз сечі на зміст Дезоксипіридинолін. Підвищення кількості зазначених речовин свідчить про нестачу мікроелемента.
Зверніть увагу
Про зміст кальцію в організмі судять за результатами об'єктивного огляду, інструментальних та лабораторних метолу дослідження. Окремі ознаки не можуть дати повного уявлення про суть питання.