Як визначити рік випуску автомобіля за номером кузова. рік випуску японських авто за номером кузова.

Часто при продажу машини багато автовласників намагаються приховати його справжню дату виробництва. Але рік автомобіля можна дізнатися і по номеру кузова VIN, він вказаний прямо на самій машині.
Інструкція
1
Запам'ятайте, рік випуску, як правило, визначається по VIN, який відповідає визначеним міжнародним стандартам. Але по самому номеру кузова ви не зможете визначити безпосередню дату виробництва машини, так як по ньому можна просто з'ясувати модельний рік .
2
Майте на увазі, що кожен автовиробник визначає номера виключно по-своєму, тому міжнародний стандарт для VIN носить лише індикативний характер. Табличка з номером знаходиться під капотом машини. Якщо покажчик відсутній, то тоді зверніть увагу на показник на поперечині під бампером або ж спереду рами. Іноді номер можна виявити по верхньому краю відкритого капота.
3
Зверніть свою увагу на десяту позицію VIN, вона і позначає модельний рік . Якщо автомобіль був випущений в 1980 або 2010 рік у, то буде стояти буква А, яка відповідає 10-му номеру . Якщо авто 1987 рік а, то буде вказана H, проте 1998 рік буде під літерою J. Машина, випущена в 1992, йде з N, в 1993 рік у - P, а в 94 - R. Автомобіль 1997 рік а випуску позначається в VIN-коді буквою V. Потім починаючи з 2000, буде використовуватися нумерація, і відповідно якщо машина була випущена в 2009 рік у, то у неї буде цифра 9. Потім йде знову використання латинського алфавіту, тільки без використання наступних букв: Y, O, Q, U і Z.
4
Використовуйте спеціальний онлайн-сервіс в інтернеті для розшифровки VIN коду, якщо ви все-таки не змогли розібратися з рік ом випуску. Також не варто довіряти лише номеру кузова, так як він не містить повних даних про випуск машини. Тому крім перевірки VIN також подивіться і супровідні документи, оскільки саме в них вказана точна дата випуску автомобіля.
5
Зверніть свою увагу на електричні дроти і кабелі під капотом, адже вони теж несуть в собі достовірну інформацію. Також подивіться на лобове скло, там дві останні цифри номера є рік ом його виготовлення, який завжди повинен збігатися з рік ом випуску самої машини. Зрозуміло, якщо воно не змінювалося.
Моментом випуску автомобіля вважається дата виготовлення. Вона повинна бути вказана в супровідних документах. При відсутності документального підтвердження можна визначити цю дату за допомогою номера кузова.
Інструкція
1
Відповідно до єдиної міжнародної системою нумерації дорожнього транспорту ідентифікаційний номер (VIN) являє собою комбінацію і 17 буквених і числових кодів. Вони присвоюються індивідуально кожному автомобілю. VIN повинен бути вказаний в технічному паспорті. Він, як правило, вибивається на правій стороні автомобіля, по можливості спереду і обов'язково на незнімної частини.
2
Ідентифікаційний номер складається з трьох частин. Перша являє собою код виготовлювача. Він складається з декількох символів: перший означає географічну зону, другий - країну, третій - конкретного виготовлювача. Друга частина складається з шести знаків, які призначені для опису властивостей автомобіля. Третя складається з восьми символів. Останні чотири з них обов'язково повинні бути цифрами.
3
Ці номери наносяться на нероз'ємні складові кузова або шасі і на спеціальні номерні таблички. VIN має бути написаний або в один рядок, або в два рядки. Обов'язковою є відсутність пробілів між сиволов. При цьому його елементи не повинні розділятися. Він має алфавітно-цифрову структуру, виняток - останні чотири позиції. Для складання використовують наступні арабські цифри і латинські букви: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A, B, C, D, E, F, G, H, J, K, L, M, N, P, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z.
4
Згідно з міжнародним стандартом ISO 3779-1983 році випуску повинен розташовуватися на десятій позиції в ідентифікаційному номері кузова. У деяких виняткових випадках він може вказуватися, наприклад, на 11 позиції.
5
Повторення позначення року випуску здійснюється виробниками з періодичністю в 30 років. Якщо ви бачите позначення W, то це автомобіль 1998 року; якщо А - машина була випущена в 1980 або 2010 році . Цифри з 1 по 9 притаманні періоду часу 2001-2009 і 1971-1979 відповідно. Потім йде повторення латинського алфавіту.
6
Треба мати на увазі, що фірми в номері VIN показують так званий модельний рік, який у більшості випадків не збігається з календарним. Це обумовлено тим, що стандарт рекомендує починати випуску нового модельного ряду з 1 липня. Знаючи ці два показники, можна визначити вік автомобіля з точністю до півріччя.
7
Визначити рік випуску можна також по штампам на стеклах або тильній стороні дзеркала заднього виду, ярликам на ременях безпеки, наклейкам в салоні, на сидіннях, під капотом зі станції техобслуговування.