Як визначити висоту літака. Як знайти висоту через швидкість.

Визначити висоту польоту літака, спостерігаючи його з землі, можна тільки знаючи швидкість літального апарату, а швидкість - тільки знаючи висоту . Виходить замкнуте коло. Однак завдання стає здійсненним, якщо врахувати, що швидкості всіх пасажирських літаків приблизно однакові.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що літак, висоту польоту якого ви бажаєте визначити, чи є пасажирським (інші літаки літають з самими різними швидкостями), а також що він вже набрав висоту і ще не знижується (передбачити його швидкість під час набору висоти або зниження також неможливо).
2
Прийміть швидкість літального апарату за 800 кілометрів на годину - саме приблизно з такою швидкістю вони в основному літають. Враховуючи малу точність самого методу вимірювання, можна вважати, що більш точне значення швидкості також не потрібно. Візьміть рулетку і витягніть з неї один метр стрічки, помістіть на відстані рівно в один метр від очей (для цього можна скористатися другою рулеткою, або витягнути з єдиною рулетки відразу два метри, а потім зігнути стрічку під прямим кутом) паралельно лінії, по якій летить літак, а поруч розташуйте секундомір. Визначте, за скільки секунд видиме зображення літального апарату пройде відстань від нульового до сотого поділу рулетки.
3
Порахуйте, яка відстань за цей час літак пролетів насправді. Спочатку переведіть його швидкість в метри в секунди, для чого поділіть 800 на 3,6. Таким чином, літак, найімовірніше, летить зі швидкістю, що дорівнює 222, (2) м/с. Потім помножте це число на час, виміряний за допомогою секундоміра. Це і буде відстань, пройдену ним за даний проміжок часу.
4
Більше ніяких обчислень здійснювати не потрібно! Завдяки зручному вибору відстані від очей до рулетки, а також довжини відрізка на рулетці (і те й інше складає рівно метр), можна прийняти результат попереднього обчислення рівним висоті літака. При бажанні спробуйте вирішити зворотну задачу: знаючи, що більшість пасажирських літаків літає на висоті близько 9000 метрів, знайдіть швидкість польоту.