Як знайти практику для студентів.

Проходження практики студентами - необхідна частина процесу навчання. Найчастіше, студенти повинні самостійно вибрати місце для проходження практики. У деканатах навчального закладу є адреси установ, з якими укладені договори на кілька років співпраці, але таких місць, зазвичай, буває недостатньо для всіх учнів.
Інструкція
1
Уточніть вид практики: ознайомча, навчальна або переддипломна. Від цього залежить вибір установи, який вам знадобиться. Студенти гуманітарних вузів при знайомстві зі спеціальністю за час практики можуть відвідати кілька установ різного типу, що передбачає короткочасне перебування там одного або кількох людей одночасно. Навчальна або переддипломна практика розрахована на тривале проведення досліджень в одній установі.
2
Складіть перелік установ, що знаходяться поблизу від вашого місця проживання. Випишіть телефони, адреси, прізвище, ім'я та по батькові керівника. Тільки директор або його заступник вирішують питання організації практики.
3
Зателефонуйте за вказаними номерами і уточніть, чи можливо проходження практики в даній установі і на яких умовах. Звертайтеся до керівника по імені-по батькові. Самі представтесь як студент вузу. Вкажіть при розмові мета практики, вуз і спеціальність.
4
Відзначте кілька установ, умови яких вам здалися прийнятними. Тому проходження практики є безкоштовною процедурою для обох сторін, можливі тільки пропозиції обопільно вигідної співпраці двох установ.
5
Поверніться в деканат установи та оформіть договір в 2-х примірниках для проходження практики. У договорі ті умови, які були обумовлені по телефону, повинні бути вписані в графу «Обов'язки сторін».
6
Відвідайте особисто установа, яка дала згоду на організацію та проведення практики студентів . Підпишіть обидва примірники договору у керівника, поставте печатку. Те ж саме зробіть у своєму вузі. При підписанні договору в установі, обговоріть терміни співробітництва. Якщо договір буде підписаний на 2 роки, то місце практики на наступний рік вам вже шукати не потрібно.
7
Перший вихід студента на практику проводиться спільно з керівником практики, особливо, якщо домовленість досягнута на відвідування установи групою студентів .
Зверніть увагу
При заочному навчанні студенти проходять практику за місцем роботи. Важливо, щоб спеціальність і установа працюючого збігалися зі спеціальністю, за якою проводиться навчання.
Корисна порада
Пошук практики для студентів психолого-педагогічних спеціальностей може бути полегшений за рахунок звернення в той освітній заклад, де раніше навчалися.
При хорошому збігу обставин місце вашої практики може забезпечити вам ряд плюсів в майбутньому. У вас буде гарна характеристика від великої фірми або взагалі відпаде проблема з пошуком робочого місця. У будь-якому випадку, варто відповідально підійти до пошуку і врахувати ряд нюансів.
Інструкція
1
Визначтеся з містом. Залежно від того, на якій спеціальності і в якому місті ви вчитеся, вам варто шукати практику у себе або де-небудь ще. Наприклад, якщо ви майбутній соціолог, а місто недостатньо великий, щоб надати гідне, на вашу думку, місце , розсилайте своє портфоліо і резюме в довколишні великі міста.
2
Якщо ви не плануєте після навчання переїжджати, а вчіться на більш поширеною спеціальності, наприклад, менеджер або юрист, то вам необов'язково лізти в нетрі.
3
Оберіть компанії, які подобаються вам. Неважливо - у себе, в іншому місті або взагалі в іншій країні - складіть список, принаймні, з 25 компаній і фірм, в яких ви хотіли б попрацювати. Перелік повинен складатися з тих організацій, які вам вже добре відомі і з нещодавно знайдених.
4
Шукайте роботодавців через мережу. Щоб заповнити список, користуйтеся пошуком в інтернеті. Вводите словосполучення, пов'язані зі сферою, в якій бажаєте працювати, і шукайте сайти компаній. Можливо, фірм в телефонних довідниках та інших ресурсах ви знайдете більше, але подумайте, чи варто йти працювати в компанію, яка досі не організувала власний хоча б сайт-візитку.
5
Це найважливіша частина: обравши цікавлять вас організації, розішліть своє резюме електронною поштою або факсом. У резюме повинні увійти такі дані: ваше повне ім'я, місця роботи, інформація про успішність, ваші сильні сторони, досвід роботи в професійному середовищі.
6
Крім резюме важливо підготувати портфоліо. Це щось на зразок привітального листа, в якому ви повинні довести, що саме ви повинні стати новим, можливо, постійним співробітником цієї компанії. Напишіть кілька слів про ті речі, які вивчили самостійно, згадайте кілька конкурсів та ділових ігор, в яких є переможцем, розкажіть про декілька ідеях, які у вас є, і переконайте читає, що це лише кілька карт у величезній колоді ваших козирів.