Як виробляти кролячі шкури. мездрение шкур кроликів в домашніх умовах.

Найчастіше кролівники намагаються самостійно виробляти шкурки кроликів в домашніх умовах, незважаючи на складність процесу. Для цієї мети існує безліч рецептів і способів. Якому з них ви б не віддали перевагу, в кожному випадку він буде складатися з етапів отмокі, мездренія, пикелевание, дублення і жирування.
Вам знадобиться
 • - чиста вода;
 • - кухонна сіль;
 • - колода;
 • - формалін;
 • - гліцерин;
 • - сода;
 • - вербовий відвар;
 • - мило .
Інструкція
1
Найбільш простий, але в теж час трудомісткий спосіб вичинки кролячій шкурки - теребленіе. Висушіть сировину прісно-сухим способом (розтягніть шкурку на правилки і залиште в тіні до повного просихання). Обризніте молоком так, ніби зволожуєте білизну під час прасування. Теребите шкурку по квадратному сантиметру руками. Ваші рухи повинні нагадувати процес видалення засохлої бруду з брюк. Одночасно з цим знімайте плівки.
2
Інший метод вичинки шкурки - хімічний. Для цього вам будуть потрібні деякі реагенти. Парну шкуру можна виробляти відразу ж після зняття. Якщо ж процес відкладається на невизначений період, то її консервують, використовуючи солено-сухий спосіб. Для цього потрібно натерти мездру кухонною сіллю, розтягнути на правилки і висушити в тіні. На другу добу потрібно струсити залишки солі. Якщо ж ви виробляли шкурку в зимову пору року, то можна не натирати її сіллю, а просто заморозити.
3
Починайте вичинку з отмокі. Помістіть шкуру в ємність з прісною водою - вона повинна вільно плавати. Заміряйте обсяг води, який використовують для отмокі, так як для майбутніх процесів пикелевание і дублення вам буде потрібно така ж кількість розчину.
4
В сировину міститься велика кількість бактерій, які швидко розмножуються в розчині. Для придушення їх діяльності використовуються антисептики. Додайте на один літр води сорок-п'ятдесят грамів кухонної солі (одна столова ложка), 0,5-1 мл формаліну або 1-2 таблетки сульфідину (можна купити в будь-якій аптеці).
5
Приготуйте півлітра відвару з листя берези, дуби або верби і додайте у воду. Зазвичай кроляча шкурка розмокає за дванадцять годин. Якщо цього не сталося, зробіть новий розчин і повторіть процес вимочування.
6
Наступним етапом вичинки є мездрение. Розправте розмоклу шкурку на колоді. Скребіть її тупим ножем (сталевий щіткою, уламком коси), знімаючи залишки м'яса і жиру, видаляючи плівки. Починати слід з хвоста, поступово просуваючись до голови. Напрямок руху при мездрении бічних частин - від хребта до живота. Після прання виколоти палицею волосся, протріть мездру сухою ганчіркою з метою видалення зайвої вологи.
7
Наступний етап - пикелевание. Приготуйте розчин на основі оцтової есенції (на один літр розчину знадобиться 60 мілілітрів 70% есенції, тридцять грамів кухонної солі і 940 мілілітрів води). Помістіть шкурку в цей розчин на час від п'яти годин до чотирьох діб (залежить від якості сировини). Щоб перевірити її готовність потрібно вийняти шкурку і зігнути вчетверо міздрею вгору. Щільно стисніть шкуру, проведіть нігтем по ребру і відпустіть. Якщо на місці подряпини залишиться смужка - процес не закінчений, якщо вона протягом 10 секунд пропаде - пикелевание завершено.
8
Наступна операція - пролежка. Відіжміть дозрілі в Пікуля шкурки, складіть їх в стопки волосом вгору, накрийте дошками і поставте зверху вантаж. Пролежка триває не більше двох діб. По її завершенню на волосяному покриві може залишитися кислота, яка нейтралізується содовим розчином (1 грам на літр води).
9
Останній етап вичинки кролячій шкури - дублення. Воно може бути титановим і хромовим. Титанове дублення проводять з використанням відвару вербової кори. Заповніть ємність вербової корою разом з дрібними гілочками, залийте і прокип'ятіть півгодини. Процідіть відвар, додайте 50-60 грамів солі і остудіть. Помістіть шкурку в розчин на двоє- три доби. Хромове дублення робить шкурку жорсткою, тому перший варіант кращий.
Ніхто не сумнівається в істинності розхожою фрази про те, що кролики - це не тільки цінне хутро, але й прекрасне дієтичне м'ясо, яке легко засвоюється. Щоб отримати той самий цінне хутро, потрібно докласти певних зусиль і дотримати кілька правил при обробленні тушки кролика.
Вам знадобиться
 • - болванка-правилка,
 • - ножі,
 • - скребки,
 • - ножиці Купера,
 • - палиця,
 • - тирса.
Інструкція
1
Готовність кролика до забою визначають за його шкірці: якщо огузок (задня частина тваринного) чистий, тобто линька завершена, можна починати забій. Перед цим кролик повинен бути на голодній дієті і без води не менше 12 годин.
2
У промислових масштабах кроликів обробляють на конвеєрних лініях - підвішують за задні лапи, оглушують струмом, відрізають дисковими ножами вуха і передні лапи, а кров стікає в спеціальний жолоб, встановлений під конвеєром. Далі знімають шкурку, починаючи з задніх лап, і стягуючи її панчохою хутром всередину.
3
В присадибних господарствах забій кроликів проводять вручну: візьміть тварину за задні лапи, опустіть головою вниз і правою рукою вдарте палицею по потилиці, але не розбиваючи черепа.
4
Щоб скла кров, підвісьте тушку убитого кролика за задні лапи і видаліть очей або розріжте носову перегородку. Через 7-10 хвилин зніміть тушку і проведіть рукою по животу, щоб видалити сечу. Тепер приступайте до зняття шкурки , попередньо вивчивши її на наявність плям крові, які слід прибрати ватним тампоном, змоченим в теплій воді.
5
Шкірка повинна охолонути протягом 2-3 годин, після чого приступайте до подальшої обробки. Зняту шкурку треба обов'язково знежирити, надівши на спеціальну болванку - правилку. Знежирення - процес видалення залишків м'яса, сухожиль і жиру. Використовуйте ножиці Купера (з закругленими кінцями), щоб виконати цю роботу. Якщо ні ножиць Купера, використовуйте ніж або скребок.
6
Знежирену шкурку надіньте на правилку хутром всередину, щоб вона висохла рівномірно. Перевірте, чи добре розправлена шкурка на болванці - ширина середньої частини шкурки повинна бути в 3 рази менше довжини. Взагалі шкурка повинна вільно облягати правилку, причому всі лапи розташовуються на одній стороні.
7
Потім шкурку з боку міздрі (сторони, не покритій хутром) протріть тирсою листяних порід дерев, щоб напевно видалити залишки жиру. Щоб шкурки краще зберігалися, законсервуйте їх прісно-сухим способом: підвісьте правилки з натягнутими шкурками в приміщенні з хорошою вентиляцією і при температурі не менше + 25-30 ° С.
Зверніть увагу
Обезжирення поводите тільки в напрямку від огузка до голови, інакше зіпсуєте хутро.
Корисна порада
Пам'ятайте, якість шкурки безпосередньо залежить від акуратності виконання всіх дій первинної обробки. Не сушіть шкурки на сонці - це зробить хутро ламким.