Як завести домову книгу. будинкова книга інструкція.

Домова книга оформляється на кожне домоволодіння. В ній зазначена інформація про житло, всі власники і зареєстровані на житлоплощі. Виписка з документа потрібно при вчиненні будь-яких юридично значущих дій з домоволодінням, таких як купівля-продаж, обмін, дарування, заповіт, вступ до права спадщини. Оформляють домову книгу в Управлінні Федеральної міграційної служби на підставі поданих документів.
Вам знадобиться
  • - правовстановлюючі документи на житло;
  • - заява;
  • - паспорт;
  • - свідоцтво про народження;
  • - кадастрові виписки.
Інструкція
1
Купіть домову книгу в будь-якому магазині, що пропонує канцелярські товари або в друкарні. Також ви можете придбати домову книгу безпосередньо в УФМС.
2
Пред'явіть разом з будинкової книгою правовстановлюючі документи на житло: свідоцтво про власність, якщо ваші права вже зареєстровані, договір купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину, договір дарування, обміну і т.д., якщо ваші права власності ще не зареєстровані і ви тільки збираєтеся це зробити.
3
Отримайте виписку з єдиного реєстру державного реєстраційного центру, якщо ви отримуєте домову книгу після оформлення прав власності або після введення в експлуатацію новозбудованого житла. Найчастіше будинкова книга оформляється після зазначених дій.
4
Отримайте виписку з БТІ з кадастрового паспорта, отримаєте копію кадастрового плану житла. Якщо терміни дії кадастрових документів минули, а дійсні воно протягом п'яти років, то вам доведеться викликати технічного співробітника для огляду житлоплощі, на підставі якого вам оновлять кадастрові документи, і ви зможете отримати необхідні виписки.
5
Напишіть заяву в УФМС для заповнення будинкової книги. Пред'явіть всі отримані документи. Відразу ж заповніть заяву на реєстрацію, пред'явіть паспорт, свідоцтво про народження дітей. При реєстрації обов'язково присутніми власнику житла або мати нотаріальний дозвіл від всіх власників.
6
Отримавши домову книгу один раз, ви будете передавати її при зміні власника житла. В документ будуть вносити всі відомості про зміну власників, про всі коли-небудь зареєстрованих і знятих з реєстраційного обліку. За всіма записами ви зможете простежити історію мешканців, хто, коли був зареєстрований і знятий з реєстраційного обліку і як часто змінювалися власники житла.
7
Домова книга зберігається у кожного власника приватного будинку і пред'являється щоразу в ФМС при здійсненні реєстрації та зняття з реєстраційного обліку. Домова книга багатоквартирних будинків зберігається в ЖЕУ, при необхідності з неї видають виписку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ynH2PS_8_EU