Як вибрати рис для плову.

Плов це не тільки символів східного гостинності, а й одне з тих страв, які люблять і вміють готувати в багатьох країнах. У плову немає єдиного правильного рецепту - їх сотні, залежно від регіону, продуктів, приводу за яким його готують. Щоб при всій різноманітності варіацій плов залишався пловом важливо дотримати технологію і, в тому числі, вибрати правильний рис.
Інструкція
1
Тим, хто хоче приготувати плов як повсякденне страву, не чаклуючи над ним, досить запам'ятати, що для нього добре підходять середньозерний сорту, з міцними прозорими рис інками. Дуже важливо, щоб в плові всі його компоненти не змішувалися в кашу, тому ні ароматний жасмин, ні популярний тайський або краснодарський не підійдуть - ці сорти рис а м'які і швидко розварюються. Зате добре підійде басматі, особливо якщо він експортний та привезений з АОЕ, Мексики чи Іспанії.
2
Купуючи рис в магазині, вибирайте прозорі упаковки. У них видно чи є серед зерен осколки, які розварюються швидше і від того псують смак страви, чи багато непрозорих білих або жовтих всередині зерен. І ті, й інші говорять про невисоку якість продукту. Той рис, який вам потрібен, з однаковим розміром довгих витягнутих зерняток, кожне з яких, як матове скло.
3
Якщо у вас є можливість перед покупкою потримати рис в руках, то спробуйте сильно стиснути його в жмені. Потрібний вам рис не кришиться, а ламається, при цьому не весь, а лише кілька зерен.
4
Ті, хто більш серйозно ставляться до плову, йдуть за рис ом на ринок. Саме там можна купити самі «правильні» сорти - дів-зіру, дастар-сарики і лазарь.Лазарь або блакитний - це хорезмский Крохмалистий рис. Він не так збільшується при варінні, як інші сорти, але й не розварюється. Цей рис знавці рекомендують для бухарського, самаркандського, ташкентського і, звичайно ж, хорезмського плову .
5
Дев-зіра буває різних сортів і якості. Це товсті витягнуті, як правило, ніжно-цегляні рис інки з полосочкой червоного або коричневого кольору. Але різні сорти можуть бути і різних кольорів від білого, перлинно сірого або кремового до насиченого коричневого. Якщо ви не знавець, дотримуйтеся все таки рожевих «смугастих» сортів. Справжня дів-зіра важче інших сортів і, якщо стиснути його в жмені, жорсткі зернятка видають хрест. На ринку рис продають у рис овой «пудрі». Обов'язково зітріть її з зернятка і подивіться наскільки рис инка однорідна.
6
Дастар-сарики - «король» ферганського плову . Це витриманий ферментований підкопчений рис, купити такий - велика удача. У нього відчутний специфічний запах і він надзвичайно твердий.