Як спаяти мікросхему.

Електронні мікросхеми є складовою частиною більшості сучасної побутової техніки. А будь-яка техніка, на жаль, має звичай ламатися. Тому вміння паяти мікросхеми дуже важливо для будь-якого домашнього майстра. Незважаючи на те, що ця робота вимагає деякої вправності і навички, впоратися з нею під силу практично будь-кому.
Вам знадобиться
  • - припій;
  • - паяльник;
  • - губка;
  • - пінцет;
  • - плоскогубці
Інструкція
1
Увімкніть електричний паяльник. Візьміть губку і змочіть її водою. Після того, як паяльник достатньо нагріється, покрийте його жало припоєм, а потім витріть про губку. Таким чином ви зможете видалити залишки старого припою. У процесі роботи також рекомендується періодично протирати жало паяльника про губку. Однак, не слід дозволяти їм контактувати занадто довго - через це температура паяльника може знизитися.
2
Підготуйте деталі. При необхідності, зігніть їх висновки. Для цих цілей рекомендується використовувати спеціальне пристосування, що дозволяє гнути висновки деталей під різні відстані між отворами плати. Якщо такого інструменту у вас немає, то можна скористатися вузькими плоскогубцями. Ретельно зачистите поверхні деталей.
3
Додайте деталь в отвір плати і переконайтеся в тому, що вона розташована правильно. Трохи розведіть висновки таким чином, щоб вона не випадала з отвору.
4
Підведіть одночасно жало паяльника і припій до монтажної точці. Розташуйте паяльник таким чином, щоб його жало стосувалося як плати, так і оброблюваного виводу.
5
Не міняйте положення паяльника до тих пір, поки припій не утворює рівномірний шар в місці контакту. Час прогріву місця пайки залежить від температури паяльника. Як правило, це займає від 0,5 до 1 секунди.
6
Обведіть жало паяльника навколо контакту, по півколу. Одночасно з цим перемістіть припій у зустрічному напрямку. Завдяки тому, що місце пайки добре прогріте, шар розплавився припою рівномірно розподілиться по всьому майданчику. Таким чином слід нанести близько 1 мм припою.
7
Переконайтеся в тому, що необхідний шар припою завдано і акуратно приберіть дріт припою від місця пайки.
8
Швидким рухом відведіть жало паяльника в сторону. Дочекайтеся поки м'який припой застигне і знайде форму. При оптимальній температурі паяльник весь процес пайки займає, як правило, не займає більше секунди.