Як намалювати дощ у Фотошопі.

За допомогою інструментів програми Photoshop на фотографію можна накласти ефект падаючих дощових крапель. Дождь в цьому графічному редакторі робиться за допомогою додавання до картинки шуму, трансформованого розмиванням руху.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Завантажте в графічний редактор картинку, поверх якої збираєтеся малювати дощ. Якщо ви хочете отримати зображення, близьке до реалістичного, використовуйте пейзаж, знятий в похмуру погоду.
2
За допомогою опції Layer групи New меню Layer додайте в файл новий шар з чорною заливкою. Для заповнення шару кольором використовуйте інструмент Paint Bucket Tool.
3
Застосуйте до шару ефект монохромного шуму. Для цього відкрийте вікно налаштувань ефекту опцією Add Noise групи Noise меню Filter. Відзначте галочкою чекбокс Monochromatic, а в поле Distribution виберіть пункт Gaussian. Параметру Amount надайте максимальне значення.
4
Застосуйте до шару з шумом розмиття руху. Опцією Motion Blur групи Blur меню Filter відкрийте налаштування фільтра. Від величини параметра Angle залежить, в якому напрямку буде йти дощ на знімку. Зазвичай використовуються величини від сорока до шістдесяти градусів. При цьому виходить дощ, що падає з правого верхнього кута в лівий нижній. Якщо ви хочете намалювати дощ, що падає з лівого верхнього кута знімка, надайте параметру Angle негативне значення. Для отримання прямовисно падаючих крапель потрібно значення близько дев'яноста градусів.
5
Величину параметра Distance налаштуйте таким чином, щоб отримати сліди пролітають в повітрі дощових крапель. Як правило, вистачає величини в межах сорока-п'ятдесяти пікселів. При значенні, що перевищує двісті пікселів, виходять занадто довгі смуги.
6
Змініть режим накладання шару з дощем з Normal на Soft Light або Screen, вибравши один з режимів накладення в списку, який можна знайти в палітрі шарів. Якщо в режимі Screen дощ виявився занадто світлим, зменшіть яскравість шару і підійміть його контраст, відкривши вікно налаштувань опцією Brightness/Contrast групи Adjustments меню Image. Зменшіть значення параметра Brightness, а значення параметра Contrast збільште.
7
Об'єднайте шари файлу опцією Flatten Image з меню Layer і збережіть отриману картинку опцією Save As меню File.