Як чистити аерограф.

Термін « аерографія » в перекладі з грецького означає «малювання повітрям». Принцип роботи аерографа той же самий, що і у балончика з фарбою. Повітря виходить під тиском і виштовхує найдрібніші частинки фарби. Аерографію можна робити по будь-якій поверхні. Якість роботи залежить від багатьох факторів, і не останню роль відіграє стан інструменту. Аерограф необхідно тримати в порядку і регулярно чистити.
Вам знадобиться
  • - 3 шприци;
  • - серветки;
  • - розчинник;
  • - ватяні палички;
  • - вата;
  • - швейна голка.
Інструкція
1
Намагайтеся наливати в бачок аерографа стільки фарби, скільки необхідно на один раз. Це не завжди виходить. Залишилася фарбу витягніть за допомогою шприца. В даному випадку неважливо, одноразовий він буде або багаторазовий. Фарбу злийте назад у ємність. Скляний шприц як слід промийте. Постеліть на стіл універсальну серветку або чисту тканину. Відкрутіть бачок аерографа і покладіть його на серветку. Він поки вам не знадобиться, тому розташуйте його так, щоб випадково не змахнути рукою.
2
У другій шприц наберіть розчинник. В даному випадку більше підходить скляний багаторазовий шприц. Навіть саме їдка речовина не нанесе склу ніякої шкоди, а з пластиком можуть трапитися неприємності. Залийте вміст шприца в отвір аерографа, а потім перемістіть його в бачок.
3
Зніміть з аерографа все, що можна зняти: голку, насадки, сопло. Один кінець ватної палички змочіть розчинником. Ретельно прочистіть один з отворів, потім просушіть його сухою ватою, намотаною на інший кінець палички. Фарби не повинно залишитися ніде. Ватяні палички міняйте у міру забруднення тампончик, змоченого в розчиннику. Якщо під рукою цих знарядь у вас немає, зробіть їх самі. Можна використовувати, наприклад, пластмасові зубочистки або сірники.
4
Почистіть голку аерографа. Це теж робиться ватним тампоном. Обертайте голку і чистите її у напрямку до гострого кінця. Не рекомендується починати чистити з вістря, оскільки голка може деформуватися.
5
Намотайте на звичайну швейну голку трохи вати. Нова «ватяна паличка» повинна вийти такий товщини, щоб могла вільно пролізти в канал аерографа. Голку від самого аерографа використовуватися в даному випадку категорично не можна. Навіть після однієї такої процедури вона може погнутися або навіть зламатися.
6
Виберіть найменший шприц з усіх можливих. Найбільше підійде інсуліновий. Наберіть в нього розчинник. Відірвіть шматочок вати і з його допомогою візьміть в руку сопло. Можна використовувати шматок універсальної серветки. Введіть голку в отвір і різким рухом видавіть розчинник, щоб він вийшов під максимальним тиском. Він повинен змити залишки фарби. При сильному забрудненні цю операцію необхідно повторити кілька разів. Витріть сопло насухо.
7
Приведіть у порядок бачок. Розчинник в ньому вже є, хоча і використаний. Це значно полегшує видалення фарби. Вміст вилийте, наберіть на тампон чистий розчинник і протріть бачок. Не забудьте і про канал подачі фарби. Швейна голка під рукою у вас є. Поміняйте на ній вату, змочіть тампончики розчинником і прочистите канал. На інших частинах інструменту великих плям фарби зазвичай не залишається. Тому просто протріть їх ваткою, змоченою в розчиннику, і висушіть серветкою.
Зверніть увагу
Чистити аерограф необхідно відразу після роботи. Деякі фарби з часом так твердеют, що потім їх не очистити вже нічим. Аерографи можуть бути одинарного або подвійного дії. Чистять їх приблизно однаково.