Як зробити кухарський ковпак. кухарські ковпаки з паперу.

Кухарі та поварята в казках зустрічаються досить часто. А відповідно, для шкільного чи домашнього спектаклю потрібен і відповідний костюм. Одна з головних його частин - високий пишний ковпак , під який може прибрати волосся навіть принцеса, згідно режисерським задумом оказавшаяся на кухні. Зшити такий ковпак можна своїми руками.
Вам знадобиться
  • - біла бавовняна тканина;
  • - картон;
  • - флізелін;
  • - крохмаль;
  • - приладдя для шиття;
  • - лінійка, олівець і циркуль.
Інструкція
1
Виміряйте окружність голови. Кроїти ковпак можна прямо на тканині, але тому, у кого не дуже великий портновский досвід, краще попередньо викроїти потрібні деталі з паперу. Найбільше підходить міліметрівка. Накресліть смужку, довжина якої дорівнює обхвату голови. Ширина може бути різною, залежно від фасону ковпак а, але не менше 5 см. Смужка з тканини повинна складатися уздовж, тому вона буде в 2 рази ширше. Накресліть коло, діаметр якої приблизно дорівнює довжині смужки.
2
Перенесіть викрійку на тканину. Краще всього використовувати для таких виробів сатин, бязь або що-небудь в цьому роді. Підійде і батист, але в цьому випадку краще викроїти смужку, складену в чотири рази, а не в два. Не дуже годяться синтетичні тканини. Обводити деталі краще по виворітного стороні. По колу зробіть припуск приблизно 0,5 - 1 см. Для смужки тканина складіть навпіл. Поєднайте із згином один з довгих зрізів лекала. По інших сторонам зробіть припуск 0,5-1 см. Виріжте заготовки.
3
Смужку зміцните клейовим флізеліном по всій площі. Припуски годі й проклеювати. Складіть її виворітного стороною всередину, сумістите довгі зрізи і заутюжьте лінію згину. Вирівняйте смужку, складіть її поперек лицьовою стороною всередину. Змітайте і сосрочіте короткий шов. У вас повинно вийти широке кільце. Складіть його по згину. Щойно зроблений шов повинен виявитися всередині заготовки. Припуски по довгим зрізах заутюжьте всередину. Можна виконувати роботу і в іншому порядку. Проклейте заготовку, заутюжьте згин і припуски, а після цього стачайте короткий шов.
4
Круг прошийте швом «вперед голку» по лінії, що відокремлює припуск. Робіть не надто великі стібки. Присборить деталь, щоб довжина кола дорівнювала довжині кільця. Припуск кола вкладіть всередину кільця, приметайте і пристрочите близько до відкритих краях смужки. Якщо тканина сильно стовбурчиться, надріжте припуск куточками, залишивши до окружності 1 мм. Можна обробити лінію притачивания декоративною строчкою. Колпак готовий, але його потрібно ще жорстко накрохмалити.
5
Зваріть клейстер з розрахунку 2 столові ложки крохмалю на 1 л води. Потримайте в ньому ковпак кілька хвилин, щоб тканина просочилася. Розправте свій виріб і надіньте його на болванку (наприклад, на відповідну за розміром банку). Висушіть, поки ковпак не почне трохи вологим. Пропрасуйте і досушити на болванці.
Корисна порада
Колпак можна прикрасити мереживом або вишивкою. Вишивку розташуйте на зовнішній частині смужки. Прикрашати такий виріб потрібно до збірки. Мереживо або шиття приєднаєте при Прітачіванія верхній частині ковпака до смужки. Підготуйте смужку, вкладіть всередину край мережива або шитття і приметайте до зовнішньої частини заготовки по всій її довжині. Потім прітачать верхню частину. Така прикраса краще виглядає, якщо його присборить.