Як скласти портфоліо дошкільника.

Портфоліо дошкільника - це не тільки папка, в якій відображені досягнення дитини за певний період, це ще й співпраця педагога і батьків з вивчення та відображенню в динаміці здібностей малюка, його фізичного розвитку. При складанні портфоліо батьки можуть показати умови життя і творчості дитини вдома, а педагог - успіхи свого вихованця в дитячому садку.
Вам знадобиться
  • - архівна папка з жорсткою обкладинкою;
  • - клей ПВА;
  • - дитячі роботи або їх зображення;
  • - фотографії дитини;
  • - ксерокопії грамот та інших нагород.
Інструкція
1
Організуйте батьківські збори в групі дитячого саду. Розкажіть батькам про зміну методів педагогічної роботи з сім'єю вихованців. Покажіть зразок портфоліо, запозичений в іншій групі або оформлений вихователем самостійно.
2
Поясніть мету складання портфоліо дошкільника. Якщо діти тільки надійшли в дитячий сад - зміст портфоліо може розповісти і показати вихователю про особливості розвитку дитини, тому часу на бесіди з батьками в процесі прийому дітей до групи дуже мало вранці. Якщо діти вже не перший рік відвідують дитячий садок, то портфоліо допоможе фахівцям установи більш точно визначити здібності та інтереси дитини.
3
Поясніть, що батьки починають збір матеріалу про свою дитину, а вихователь групи - продовжує цю роботу. Таким чином, батьки можуть відслідковувати успішність своєї дитини в дитячому садку. Кращі роботи будуть міститися в папку в спеціальний розділ. Якщо дитина бере участь у конкурсах, за результатами якого дитячий сад займає призові місця, то ксерокопії цих грамот або вдячних листів також з'являться у відповідному розділі.
4
Домовтеся з батьками про призначення помічників у зборі матеріалів: хто зможе фотографувати заходи в дитячому садку, набирати на комп'ютері тексти фантазій дітей, ксерокопіювати результати обстежень і т.д. Домовтеся, чи однакові папки будуть у всіх дітей групи або кожен батько може самостійно проявити творчість і оформити портфоліо на свій розсуд.
5
Обговоріть на зборах які розділи необхідно відобразити в портфоліо і як їх назвати. Це можуть бути: знайомство, моя сім'я, інтереси, спорт, подорожі, я росту, нагороди, праця, знайомство зі світом і т.д. Назви можна обміркувати з малою творчою групою батьків.
6
Попередьте батьків, що портфоліо - це візитна картка дитини, тому все має бути представлено коротко і яскраво: тільки найкращі роботи, унікальні знімки, важливі періоди життя і розвитку.
Зверніть увагу
Для презентації портфоліо психологам, педагогам школи, логопеда, необхідно зробити вибірку файлів і помістити в звичайну пластикову папку для швидкого перегляду фахівцями.
Корисна порада
Залучайте дитину вдома і в дитячому садку до оформлення портфоліо. Це додасть роботі унікальність і індивідуальність.