Як грати на африканських барабанах. самостійне вирівнювання пральної машини.

Традиційні африканські барабани джембе використовують багато груп, у тому числі й ті, які виконують не тільки народну музику. Цей інструмент існує дуже давно. У багатьох африканських країнах джембе вважається священним інструментом. Розміри такого барабана коливаються від 15 до 40 см в діаметрі і від 30 до 60 см по висоті. Можуть бути й інші варіанти. Головне його якість, яка і пояснює дуже велику популярність - глибокий соковитий звук.
Вам знадобиться
  • - барабан джембе;
  • - записи народної та естрадної музики;
  • - плеєр.
Інструкція
1
Розгляньте джембе. Форма його нагадує кубок на товстій і високій ніжці або ж пісочний годинник. Незважаючи на гадану простоту, виготовлення такого інструменту вимагає чималого мистецтва. На дерев'яну основу натягують шкіру кози або зебри і закріплюють її за допомогою досить хитромудрої системи шнурів і вузлів. Розкрийте долоню і вдарте напруженими кінцями пальців в центрі мембрани і близько краю. Ви почуєте, що звук виходить різний. У першому випадку він низький і глибокий, у другому - високий.
2
Подумайте, як вам буде зручніше грати - стоячи або сидячи. Віртуози часто грають стоячи. Підвісьте барабан на ремінь, якщо він передбачений, або поставте на спеціальну підставку. Для гри сидячи затисніть джембе між колінами. На великі джембе виконавці нерідко сідають верхи, але робити цього не варто. При подібному зверненні барабан дуже швидко вийде з ладу. Мотузки перетираються, настройка збивається, а в інструмент потрапляє пил.
3
Грають на джембе двома руками. Хитромудрий ритм передається чергуванням високих і низьких звуків і ляпасів. Потрібна дуже хороша координація рухів, тому почніть розвивати її одразу. Для удару долонею з'єднайте пальці разом. Зап'ясті при цьому має залишатися розслабленим. Почніть з простого відбивання сильних долей. Поставте будь-яку музичну запис, бажано з яскраво вираженими акцентами. Відбивайте спочатку тільки сильні частки, причому робіть це по черзі обома руками.
4
Виконайте наступну вправу. На сильну долю ударяйте долонею в центр мембрани, на слабкі - в край. Навчившись виконувати цю вправу однією рукою, спробуйте грати двома. Наприклад, лівої відбивайте сильну частку в центр, правою - слабкі по краю. Періодично міняйте руки.
5
Якщо ви трохи знаєте нотну грамоту і розбираєтеся в длительностях, спробуйте грати по нотах. Візьміть будь-яке нескладне твір для фортепіано або баяна. Вам потрібні тільки тривалості. Їх можна навіть переписати в окремі рядки для правої і лівої руки. Бажано, щоб там були тривалості НЕ дрібніше восьмих. Простукаєте партію правої руки в край мембрани, потім лівою в центр, а потім з'єднайте і послухайте, що вийде. Виконайте ще кілька схожих вправ. Це допоможе розвинути координацію. Грайте спочатку повільно, запам'ятовуючи послідовність рухів. Поступово збільшуйте темп.
6
Навчіться грати шльопанцем. Він виконується розслабленою кистю. Виконайте наступну вправу. Поставте запис вальсу. Сильну долю відзначайте ударом лівої руки в центр, другу - ударом правої долоні в край, третю - шльопанцем правою чи лівою рукою.
7
Освойте дрібну дріб. Вона виконується чергуванням пальців. Послідовність може бути як від вказівного до мізинця, так і навпаки. Деякі музиканти застосовують і такий прийом. Великим пальцем вдаряють в центр мембрани, рештою - дрібну дріб по краю.
Корисна порада
Як і будь-який народний інструмент, джембе дозволяє використовувати різні прийоми, в тому числі і придумані самим виконавцем. Допустимі, наприклад, клацання в поєднанні з ударами і ляпасами. Удари і шльопанці можуть бути різної сили і виконуватися різними частинами долоні. Наприклад, почніть музичну фразу нижньою частиною долоні, а решта частки відзначайте тієї, що знаходиться ближче до пальців або навіть нижніми фалангами.
Барабан - ударний інструмент, придуманий досить давно. Навчитися грати на барабанах може кожна людина, але для цього йому знадобиться сучасна ударна установка.

Стандартна установка складається із заліза (креш, хай-хет і райд) і барабанів (бас-барабан, малий барабан, підлоговий том, низький тому і високий том). Сьогодні багато професійні барабанщики використовують різні додаткові пристрої і барабани (наприклад, додаткові тарілки або бас-барабани). Тобто конфігурація установки може істотно відрізнятися. Розставляти барабани слід таким чином, щоб було зручно грати. Щоб навчитися добре грати на барабанах, необхідно придбати власну установку. Нормальні інструменти продаються тільки в професійних магазинах, а вартість стандартної барабанної установки становить від 15 тисяч рублів і аж до нескінченності. Не обійтися і без барабанних паличок - їх необхідно вибирати на свій розсуд, попередньо поспілкувавшись з консультантом в магазині, який зможе детально розповісти Вам про те, які моделі барабанних паличок відрізняються високою якістю, а які - низьким. Середня вартість непоганих барабанних паличок становить близько 500 рублів. Починаючи навчання, пам'ятайте, що такий інструмент, як барабани, вимагає серйозних зусиль. Вам доведеться проявити неабияку посидючість - перший час необхідно приділяти заняттям не менше двох-трьох годин щодня. Буде непогано, якщо Ви купите хороший самовчитель або запишетесь на заняття до професійного репетитора. Але в першу чергу важливо повірити в себе і зрозуміти, що втома і брак часу не повинні ставати для Вас перешкодою. Багато людей, витратившись на придбання барабанної установки, згодом закидають навчання і зупиняються на півдорозі. Тому намагайтеся не чекати швидкого успіху: навчитися по-справжньому добре грати на будь-якому інструменті можна тільки ціною невичерпного кількості волі і прагнення до успіху.