Як визначити клас водія.

Крім категорій, водіям можуть присвоюватися класи. Це своєрідний показник професіоналізму, який в деяких організаціях дає право на надбавку до заробітної плати. Існує кілька формальних вимог, за якими можна судити про клас водія.
Вам знадобиться
  • права водія, трудова книжка, документація підприємства
Інструкція
1
Подивіться для початку на рівень підготовки водія. За яким категоріям він допущений до керування транспортним засобом? Чим більше освоєних видів транспорту, тим вище може бути клас. Зокрема, на третій клас можуть претендувати ті водії, які пройшли навчання і отримали права за однією з категорій: «В», «С» або «Д». Тобто, як правило, третій клас присвоюється всім водіям , які мають досвід водіння легкових, вантажних автомобілів або автобусів.
2
Уточніть додаткові категорії, по яких людина пройшла підготовку. Водій другого класу повинен мати у посвідченні дозволяють позначки «С» і «В», «С» і «Д» або тільки «Д» («Д», «Е»). Щоб претендувати на звання водія першого класу, потрібно вміти управлятися з будь-яким транспортом: легкових, вантажних, у тому числі з причепами, і автобусами.
3
Перевірте стаж за місцем роботи. За існуючими нормативами 2-й клас можна привласнити після знаходження протягом 3 років в якості водія базового рівня. Наступний розряд можливий лише при безперервному дворічному стажі з колишньою класністю. Як правило, мова йде не про все досвіді роботи людини, а про термін служби саме на цьому підприємстві. Надбавки до зарплати, відповідні класам, є «якорями», прив'язують працівника до існуючого місця.
4
Проконтролюйте виконання трудової дисципліни. Серед стандартних вимог для присвоєння тій чи іншій кваліфікації - виконання планів, графіків перевезень і розкладу руху. Приймається до уваги відсутність перевитрати палива понад встановлених норм. Звичайно, неможливо присвоєння високих класів, якщо були порушення правил дорожнього руху, що спричинили ДТП.
5
Підготуйте документи підприємства, що встановлюють правила присудження класів. Кожен роботодавець повинен прийняти власні локальні акти, що регулюють цю сферу. Це, як правило, положення про присвоєння класності і, відповідно, про нарахування надбавки. Повинна бути створена кваліфікаційна комісія та забезпечені умови для її роботи.