Як відрізнити синтетичне масло від мінерального.

В даний час ринок автомобільних аксесуарів величезний, автовласники можуть вибрати для свого автомобіля будь-який товар в залежності від своїх потреб і можливостей. Але як зорієнтуватися серед такого асортименту? Наприклад, при виборі моторного масла може виникнути питання, яке з них краще для машини? Існує синтетичне і мінеральне моторне масло , а також напівсинтетичне. Залежно від поставлених цілей і ситуації потрібно вибирати більш підходяще. Так в чому ж різниця між маслами?
Вам знадобиться
  • - мінеральне моторне масло;
  • - синтетичне моторне масло;
  • - консультація дилерського центру.
Інструкція
1
По-перше, слід орієнтуватися по своєму автомобілю. Як правило, виробники певних марок часто проводять тестування механізмів своїх автомобілів. На підставі цього вони часто дають рекомендації з приводу типу масла, яке максимально підійде до даного виду двигуна. Дилери в сервісних центрах можуть вас проконсультувати, підібравши саме до марки вашої моделі потрібну продукцію
2
Необхідно враховувати сезонність і певні властивості моторних масел. Так, мінеральне масло є натуральним, тобто має основу в її первісному вигляді після переробки нафти. А синтетичне створено за допомогою синтезу натуральної основи з так званими присадками - добавками, кожна з яких має певні властивості. Створення синтетичної основи було необхідним, коли мінеральне масло , що використовується в авіаційних цілях, стало замерзати при низьких температурах. Під впливом хімічних молекул натуральна основа придбала нові властивості - стійкість до перепадів температури. Так і було винайдено синтетичне мінеральне масло . У здатності зберігати свої первинні властивості (в'язкості, плинності) при змінах зовнішнього середовища і є одна з головних відмінностей синтетичного масла від мінерального. Завдяки цій властивості, у тих, хто взимку використовує синтетичне масло , двигун заводиться легше. Бо спочатку він нагрівається, потім перегрівається, після чого остигає - а синтетичне масло в цей час функціонує як звичайно.
3
Друге відмітна властивість синтетичного масла полягає в його терміні служби. Заливаючи в свій двигун мінеральне масло , ви повинні розуміти, що міняти його вам доведеться частіше, так як воно швидше приходить в непридатність. При цьому варто враховувати, що найкраще використовувати моторне масло одній категорії і виробника. Змішувати масла небажано. Кращим варіантом буде або запастися про запас одним масло м або змішувати різні за характеристиками (в'язкість, маркування) масла одного виробника, ніж однотипні (мінеральне або синтетичне) різних фірм. Так як технологія виробництва різниться, масло може згорнутися, що чи не обернеться нічим хорошим для двигуна.
Корисна порада
Також синтетичне масло здатне зменшувати знос деталей двигуна, підвищує його потужність, дозволяє легше завести остиглий взимку мотор, а також заощадити паливо. Напівсинтетичні моторні масла поєднують в собі якості натуральних мінеральних масел і синтетичних. Відрізняються вони від синтетичних тим, що в їх складі меншу кількість і концентрація присадок. Мінеральне масло, як правило, виграє в ціновому показнику. Як правило, воно в півтора-два рази дешевше синтетичного масла.