Як ліпити суші. в термосі варити.

Суші дуже популярні. І цей делікатес не так вже й складно приготувати в домашніх умовах. Важливо вибрати правильний рис з високу клейкість і запастися великою кількістю інгредієнтів. В якості начинки може виступати і риба, і овочі, і морепродукти, і навіть фрукти.
Вам знадобиться
  • рис;
  • рисовий оцет;
  • васабі;
  • філе лосося;
  • креветки;
  • листи норі - висушених морських водоростей;
  • сіль
  • цукор;
  • циновка для ролів (макісу).
Інструкція
1
Промийте рис в декілька прийомів. Коли вода залишатиметься прозорою, злийте її і залиште «перлове зерно» на 15-20 хвилин підсихати. За цей час рис злегка розбухне і стане яскраво білого кольору. Це значить, він готовий до варінні.
2
Залийте рис рівним об'ємом холодної води і поставте варитися. Коли почнеться кипіння, протримаєте хвилину на сильному вогні. Потім зменшіть газ, щоб булькання стало слабким. Варіть 20 хвилин. Після виключення вогню почекайте і не знімайте кришку з каструлі ще чверть години, щоб рис ввібрав залишки води і злегка охолов.
3
Підготуйте заправку. Для цього в мисці змішайте декілька столових ложок рисового оцту, цукор і сіль. Перекладіть рис з каструлі в зручну неглибоку миску і полийте заправкою. Розмішуйте дерев'яною лопаткою і розбивайте утворилися грудки. Тепер рис готовий до процесу ліплення.
4
Підготуйте розчин для рук. Він потрібен, щоб до пальців не прилипали розвариться зерна. У склянці води розведіть 4 столових ложки оцту. Змочуйте руки цією рідиною перед кожною новою порцією рису.
5
Візьміть такий обсяг рисової маси, яка поміститься в долоню. Злегка стисніть її, щоб сформувати рисову «ковбаску». Покладіть на тарілку або на дошку. Наліпите стільки порцій, скільки потрібно.
6
Змастіть сформовані грудочки рису невеликою кількістю васабі. Покладіть на кожний з них відрізаний в розмір шматок філе лосося і злегка притисніть. Таке блюдо називається нигири-суші. Повторіть ці дії по числу порцій.
7
Розріжте норі на вузькі смужки для приготування «перев'язаних» суші. Обмотайте кожну порцію суші чорної стрічкою водорості, щоб не було видно кінців. Частіше такі нигири-суші роблять з відвареним кальмаром або з копченим вугром.
8
Розріжте навпіл лист норі для приготування ролів. Зазвичай в їх назвах є слівце «маки»: норі-макі, футо-маки, Хосо-маки і т.п. Далі все робіть на бамбуковій циновці. На отрезанном аркуші розкладіть рис таким чином, щоб товщина шару була 7-9 мм, і залишався вільним край водорості.
9
Змастіть поверхню рисової маси невеликою кількістю васабі. Посередині, уздовж довгої сторони, викладіть ряд з креветок. Начинка може складатися з декількох інгредієнтів. Наприклад, прістройте поруч шматочки очищеного авокадо або свіжого огірка.
10
Завертайте потроху найближчий до вас край макісу, щоб сформувати рол. Притримуйте рис з начинкою, щоб вони не змістилися один щодо одного. Скачайте рогожу з норі до кінця, і злегка стисніть, закріплюючи край. Повинен вийти акуратний циліндр. Рис допоможе склеїтися листу водорості.
11
Обережно розгорніть макису. Перекладіть згорнутий лист норі на обробну дошку. Візьміть гострий ніж і розріжте вийшла "ковбаску» спочатку навпіл, а потім кожну частину ще на три. Подавайте начинкою вгору.
Зверніть увагу
Розрізняють суші і роли. Для останніх, як правило, використовують листи норі.