Як порахувати прибуток.

Як би дивно це не звучало, але для того, щоб порахувати прибуток , потрібно спочатку порахувати всі витрати. Адже прибутку може зовсім і не виявитися за підсумками повного циклу бізнесу. Втім, навіть якщо прибутку немає, це ще не привід впадати у відчай і припиняти працювати. Як кажуть багато підприємців, спочатку ви годуєте бізнес, а потім бізнес починає годувати вас.
Інструкція
1
Щоб порахувати прибуток і надалі мати можливість втілювати в життя правильні фінансові та управлінські рішення, перш за все з самого початку діяльності необхідно організувати повний фінансовий облік. У ньому мають бути відображені всі суми, які ви вкладаєте в бізнес (особисті або кредитні кошти), суми виручки та відвантаження (якщо вони не збігаються), а також всі витрати, які ви здійснюєте, постатейно (закупівля товару, оренда торговельної площі, доставка , комунальні платежі і т.д.).
2
Після закінчення певного періоду, наприклад, одного місяця роботи, зведіть всі розрахунки в одну таблицю. Першою строчкою виділіть отриману виручку за місяць, в наступних рядках вкажіть всі здійснені витрати. Підсумувавши разом по затратам, ви зможете знайти різницю між виручкою та витратами і, таким чином, порахувати прибуток . Однак в даному звіті слід враховувати, що в діловій практиці часто виникають моменти розбіжності за часом виникнення певних зобов'язань та оплати за них. Скажімо, ви взяли продукцію на реалізацію, або, навпаки, відвантажили товар, а оплату отримаєте за нього пізніше. Крім того, аналогічна ситуація може бути і з інших контрагентам, наприклад, авансові платежі за оренду або електроенергію. Всі ці моменти слід врахувати і складати даний звіт по відвантаженню, тобто по тому часу, коли зобов'язання виникли, а не тоді, коли вони були оплачені, щоб мати перед очима чисту фінансову картину місяця.
3
Можна також порахувати прибуток у відсотках від виручки. Даний показник називається рентабельність, і аналіз його зміни в часі допомагає приймати кращі управлінські рішення. Для того щоб визначити рентабельність, розділіть суму вашого прибутку за місяць на обсяг отриманої виручки і помножте результат на 100%. Для різних видів діяльність характерний свій рівень рентабельності, однак за даним показником можна порівнювати свій бізнес з іншими аналогічними.