Як зробити викрійку штанів дитині. Як зшити спортивні штани.

Маленькі модники люблять вбиратися не меншими від їх батьків, тому люблячі мами не перестають їх балувати і купувати нові вбрання. Деякі батьки освоюють техніку шиття самостійно і значно економлять на поповненні дитячого гардеробу. Активним і допитливим хлопчикам найчастіше доводиться шити брюки , адже ця деталь одягу найчастіше піддається випробуванням на міцність.
Вам знадобиться
 • - сантиметр;
 • - папір;
 • - лінійка;
 • - простий олівець;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Перед тим, як ви сядете за швейну машинку, необхідно зробити викрійку брюк дитині . Алгоритм створення лекал такий же, як при викроюванні брюк для дорослої людини. Тому почніть зі зняття мірок.
2
Виміряйте дитині обхват талії за рівнем пупка, обхват стегон, по боку виміряйте відстань від лінії талії до середини колінних чашок. Визначте довжину брюк і ширину штанини по низу виробу. Для дошкільнят може знадобитися додаткова мірка - обхват грудей.
3
Побудуйте базисну сітку викрійки штанів дитині . На сітці відобразіть лінію талії, стегон, колін і низу. Визначте лінію висоти сидіння, яка дорівнює напівобхвату стегон плюс 1-2 см залежно від віку дитини.
4
На основі базисної сітки побудуйте викрійку передньої половинки брюк. По лінії талії закладіть виточки. Лінію талії праворуч трохи опустіть, ліворуч зробіть вище. Прорисуйте передню частину викрійки штанів, по лінії низу вона на 4 см менше задньої частини.
5
Накресліть середню лінію брюк. Для цього проведіть бісектрису кута від лінії талії до лінії висоти сидіння. Відзначте на бісектрисі точку, проведіть через неї криву лінію, з'єднавши лінію талії і крайню точку на лінії висоти сидіння.
6
Аналогічно переду зробіть викрійку задній частині штанів. Закладіть менш глибокі виточки. Намалюйте середню лінію брюк, повторивши операції, описані в попередньому пункті. Накресліть плавні бічні лінії викрійки штанини, оформіть лінію низу.
7
Зробіть викрійки кишень і поясу. Після того, як ви зробили викрійку брюк дитині , перевірте правильність всіх значень. Для цього виріжте лекала, з'єднайте їх між собою і виміряйте основні відстані. При необхідності слід регулювати викрійку брюк за розміром.
8
Якщо процес створення викрійки штанів дитині здається вам трудомістким, скористайтеся готової викрійки з журналу по шиттю. Крім лекал у виданні ви знайдете докладну інструкцію з пошиття штанів, що допоможе уникнути можливих помилок.
Дитячий одяг продається всюди і користується великим попитом, тому що дітки швидко ростуть. Незважаючи на це, вона коштує аж ніяк не дешево, а зшита часом невдало або з низькоякісної тканини. До того ж кожна мама хотіла б зробити свою дитину не схожим на інших, адже дитина - це продовження її індивідуальності. Як би там не було, ви можете зшити дитячі брюки , відповідаючи за якість самі.
Вам знадобиться
 • Обладнання:
 • міліметровий папір;
 • лінійка;
 • олівець;
 • сантиметрова стрічка.
 • Мірки:
 • полуобхват талії (Від);
 • полуобхват стегон (Про);
 • відстань від лінії талії до коліна (Дтк);
 • довжина брюк (Дб);
 • ширина низу (Шн).
Інструкція
1
Побудова передньої половини брюкНа міліметровому папері, відступивши від краю хоча б 10 см (це запас для наступних ліній креслення), поставте крапку Т, далі по горизонталі вправо відкладіть 30 см і поставте крапку Т? .ТТ? = 30 см .Від цих точок вниз відкладіть відрізки, рівні довжині брюк, і в кінці кожного поставте Н і Н?: ТН = Т? Н? Н і Н? з'єднайте прямою лініей.От точки Т вниз відкладіть відрізок, рівний 1/2 Довжину від лінії талії до коліна (Дтк) з надбавкою 2,5 см і в кінці поставте крапку Я: ТЯ = 1/2 Дтк + 2,5От точки Т відкладіть вниз Дтк з надбавкою 1 см і поставте К: ТК = Дтк + 1от Я відкладіть вгору 1/3 відрізка ТЯ і поставте крапку Б: ВХ = 1/3 ТЯЧерез точки Б, Я і К проведіть горизонтальні лінії. Там, де ці лінії перетинаються з відрізком Т? Н ?, поставте точки Б ?, Я? і К?.
2
Ширина передньої половинки брюк по низу (ШПН) повинна бути на 2 см менше задньої (ШЗН): ШПН = Шн-2Шзн = Шн + 2от точки Н вправо і вліво відкладіть? ШПН і поставте Н? і Н?: ПН? = ПН? =? ШпнОт точки Н? вправо і вліво відкладіть? ШЗН і поставте Н? і Н?: Н? Н? = Н? Н? =? ШзнШіріна передньої половинки брюк по лінії сідниць позначається лінією Я? Я?: Я? Я? =? Про + 1от точки Я вліво відкладіть відрізок ЯЯ?: ЯЯ? = 3/5 Я? Я? Від точки Я вправо відкладіть відрізок ЯЯ?: ЯЯ? = 2/5 Я? Я? Через Я? і Я? проведіть перпендикуляри до горизонталях Т і Б. На місцях перетинів поставте точки Т ?, Т ?, Б? і Б?.
3
Ширина кроку передньої половини брюк позначається відрізком Я? Я?: Я? Я? = 1/10 Про + 1из Я? і Б? зробіть зарубки дугою, радіус якої дорівнює Я? Б ?. Точку перетину дуг позначте точкою О. З точки О тим же радіусом проведіть дугу, що сполучає Б? і Я? - Отримаєте увігнуту частина лінії банта.Я? і Н? з'єднайте прямою лінією, на місці перетину з лінією колін поставте До ?. Від точки К? відкладіть вправо 0,5 см і поставте До ?. Від точки К вправо відкладіть відрізок, рівний КК ?, і поставте К? .Проведіте Пряму через точки Н? і К ?. З'єднайте плавною лінією К? і Я? .Ширина передньої половини брюк на рівні талії позначається відрізком Т? Т?: Т? Т? =? Від + 3От точки Т? відкладіть вгору 1 см і поставте Т?: Т? Т? = 1см.Т? і Т? з'єднайте прямой.Т? і Б? з'єднайте, розділіть навпіл і поставте крапку Про ?. Від неї вгору відкладіть 0,3 см і поставте Про ?. Т ?, О? і Б? плавно з'єднайте. Точку К? з'єднайте прямий з Я? і Н?.
4
Побудова задньої половини брюкОбщая ширина брюк по лінії стегон (ШБ) дорівнює Про + припуск 3,5-6 см: ШБ = Про + 4,5Шіріна задньої половинки по стегнах: Б? Б? = ШБ-Я? Я ? Б? Б? =? Б? Б? Б? Б? =? Б? Б? Я? Я? = ЯЯ? Через Я? і Б? до перетину з лінією талії проведіть прямую.Положеніе передньої і задньої половинок брюк визначається балансом вироби (б): б = 1/20 Про + 0,5От точки Я? через Б? відкладіть відрізок з точкою Т? в кінці: Б? Т? = Б? Т? + бот Т? вниз відкладіть 1/3 Б? Т? і поставте О?: Т? О? = 1/3 Б? Т? Вправо від точки О? відкладіть перпендикуляр 0,3 см і поставте О? .Від точки Я? вправо відкладіть відрізок Я? Я?: Я? Я? = ЯЯ? = ЯЯ? + Я? Я? З точок Я? і Б? зробіть зарубки дугою з радіусом Я? Б ?, отримаєте точку О ?, з якої тим же радіусом проведіть дугу Б? Я?.
5
Я? Я? =? Про - 0,5Плавно через точки Т ?, Про ?, Б ?, Я? і Я? проведіть лінію сіденья.Шіріна задньої половини брюк по лінії коліна: К? К? = К? К? = К? К + 2 (К? До дивіться за кресленням передньої половини брюк). Отриману величину відкладіть в обидві сторони від точки К? і поставте точки К? і К? .Соедініте прямий К? і Я ?. Вліво від точки О? відкладіть 0,5 см і поставте О? .До? і Н? з'єднайте прямою, а К ?, О? і Я? плавною крівой.Т? Т? =? Від + 2 + 2 (2 см витачка і 2 см прибавка на вільне облягання) .З точки Т? вліво зробіть зарубки дугою, радіус якої дорівнює Т? Т ?. З точки Б? зробіть зарубки дугою, радіусом Б? Т ?. Перетин дуг позначається Т ?. Т? і Т? соедініте.Разделіте навпіл відрізок Т? Т? і поставте крапку Т ?, з неї проведіть перпендикуляр з довжиною виточки 6-8 см і поставте крапку Про ?. В оді сторони від Т? відкладіть по 1 см, поставте точки а і б, потім з'єднайте лініями а, б з О? .Соедініте точки Н ?, До ?, Б? і Т? .Від точки Б? вниз відкладіть 1/3 К? Б? і поставте Про ?. З неї проведіть перпендикуляр до К? Б ?, на ньому вліво відкладіть 0,3 см, поставте крапку Про . З'єднайте плавною лінією Про , К? і Б? .Середіну передньої половини брюк підійміть на 0,5 см (Н?), а середину задньої половини опустіть на 0,5 см (Н?). Плавними кривими оформите лінії низу обох половин з урахуванням цих точок.