Як перевести Мб в Гб.

Байт - основна, хоча мінімальна одиниця виміру інформації в інтернет-сфері. Для зручності запису великі обсяги записуються в тисячах байт (кілобайти, КБ), тисячах кілобайт (мегабайти, МБ) і далі по зростаючій, до терабайта і вище. Однак у записі слід дотримуватися не звичної десятковоїсистеми, а двійковій.
Інструкція
1
Хоча гігабайт перекладається як «тисяча мегабайт», кількість менших одиниць лише приблизно дорівнює тисячі. Насправді це число дорівнює 2 МБ в десятому ступені, тобто 1024 МБ.
2
За аналогічним принципом розраховуються менші одиниці: в кілобайті 1024 байт, в мегабайті 1024 кілобайт і т.д. Новачки в комп'ютерному справі часто не враховують цей момент і округлюють всі одиниці інформації в меншу сторону.
3
Щоб перевести мегабайти в гігабайти, розділіть число МБ на 1024, наприклад: 2050 МБ: 1024 = 2 ГБ. Залишок округляється і, як правило, в підрахунки не входить. У рідкісних випадках він записується через кому після основного числа, як десяткова дріб.
4
Однак в комерційних цілях іноді використовується десяткова система. Її перевага в тому, що підсумкове число стає більше і привабливіше для покупця. Приміром, не дивуйтеся, якщо на придбаній флеш-карті замість обіцяних восьми гігабайт виявиться всього 7,5. В цій системі кількість мегабайті строго одно тисячі, а значить насправді менше заявленого.