Як побудувати реактор.

Влітку 2011 року житель Швеції Річард Хандлі побудував ядерний реактор у себе вдома. Детальні дії по споруді він описав у своєму блозі. З цього часу самостійна будівля реактор а в домашніх умовах стала реальністю. Теоретично, якщо вийшло у нього, може вийти і у решти.
Вам знадобиться
  • - матеріали для виготовлення корпусу;
  • - матеріали-сповільнювачі нейтронів;
  • - ядерне паливо;
  • - стрижні з бору та кадмію.
Інструкція
1
Виготовте корпус з алюмінію і нержавіючої сталі з вставками з діелектричного матеріалу. В корпусі передбачте одне або кілька отворів і простір для розщеплення ядерного палива. Як паливо для реактор а використовуйте дейтерій і тритій. Відповідно до формули 2H + 3H = 4He + n, це паливо забезпечить енергетичну потужність реакції розщеплення в 17,6 мегаелектронвольт. Такої потужності цілком вистачить для побутового споживання.
2
Виготовте сповільнювач нейтронів. Повільні нейтрони є каталізатором ядерної реакції. До числа кращих сповільнювачів відносяться вода, важка вода, графіт і берилій, з яких найкращим є берилій.
3
К реактор у приробити конвекційну систему. При ядерної реакції корпус буде сильно нагріватися і його необхідно охолоджувати. Конвекційна система повинна примусово охолоджувати корпус реактор а приблизно так само, як двигун в автомобілі. Замість радіатора можна використовувати досить великий бак.
4
Парова турбіна належна працювати від конвекционной системи і перетворювати водяна пара в механічну енергію. До турбіні через передавальний вал підключіть електричний генератор для вироблення електроенергії.
5
Для установки ланцюгової ядерної реакції вбудуйте систему введення стрижнів з бору або кадмію. При їх введенні в активну зону реакція буде зупинятися. Навколо корпусу реактор а змонтуйте відбивач нейтронів з використанням одного з речовин-сповільнювачів. При бажанні використовувати систему охолодження як відбивач врахуйте, що товщина водяного шару в сорочці охолодження належна бути не менше 10 см.
6
Радіоактивну захист змонтуйте навколо всього реактор а. Традиційними матеріалами для поглинаючого контуру є свинець і бетон. Ефективність радіаційного захисту буде залежати від товщини захисного шару.
Вивчати в школі принцип дії ядерного реактора значно цікавіше, якщо мається його анімований макет. Виготовити його школярі можуть ще влітку, в ході позашкільних занять. А коли почнеться навчальний рік, вони дізнаються призначення кожного з вузлів реактора.
Інструкція
1
Скачайте схему реактора за наступним посиланням: http://commons.wikimedia.org/wiki/File: Nuclear_power_plant-pressurized_w ....
2
Візьміть два аркуші оргскла і аркуш ватману. Всі вони повинні мати розміри, відповідні формату A1 (594 на 841 міліметра). Перекреслити схему реактора вручну на аркуш ватману, дотримуючись пропорції, дайте їй висохнути, після чого затисніть між листами оргскла. З'єднайте їх гвинтами з шайбами і гайками.
3
Візьміть чотири стандартних 120-міліметрових комп'ютерних вентилятора. За допомогою гвинтів з шайбами і гайками прикріпіть їх поверх показаних на схемі позначень компресорів. Просвердлите додаткові отвори, через які виведіть дроти на виворітну сторону стенда. Подайте на вентилятори знижена напруга, щоб їх обертання було не надто швидким, помітним на око.
4
На місце, де на кресленні показаний генератор, встановіть електродвигун від підлогового вентилятора. Підключіть його таким чином, щоб швидкість була мінімальною з трьох можливих. Подовжите його вал, з протилежного боку встановіть підшипник. Попередньо на подовжену частину валу надіньте чотири пінопластових усічених конуса, розташувавши їх так само, як показано на схемі. Приклейте їх для запобігання зсуву по горизонталі. Для виведення проводів живлення на виворітну сторону також просвердлите отвір. Ізолюйте всі з'єднання.
5
Там, де на схемі показані трубопроводи, просвердлите ряд отворів для розміщення світлодіодів. Додайте в отворах світлодіоди і приклейте їх. Підключіть їх до будь-якого відповідного по параметрам чотирьохфазна комутатора «біжать вогнів» таким чином, щоб напрямок переміщення світлових плям збігалося зі стрілками на малюнку.
6
Перед стендом, щоб глядачі не могли доторкнутися до обертових деталей, зміцните на довгих стійках ще один лист оргскла. З того ж матеріалу зробіть і бічні стінки. Закріпіть їх клеєм, але до переднього листу не наклеюйте, щоб він був знімним.
7
Закрийте будь-яким способом всі електричні вузли і ланцюги, розташовані на тильній стороні стенда. Повісьте його на стіну. Не залишайте макет включеним без нагляду.