Як здійснюється вирощування насіння кімнатних квітів.

Красиві кімнатні квіти можна придбати в спеціалізованих магазинах, але набагато цікавіше виростити їх самому з насіння . Тим більше не завжди можна знайти в продажу рослина вподобаного сорту.
Інструкція
1
Прочитайте на упаковці, в які терміни висівають куплені вами насіння, і до цього часу підготуйте ґрунтову суміш. Більшість рослин вимагає легкого пухкого грунту, зазвичай це суміш дернової землі, піску і торфу в рівних кількостях. Додавати перегній небажано.
2
Проведіть передпосівний обробіток насіння . Для цього замочіть їх у розчині дезінфекційного речовини. Це можуть бути куплені препарати, але захоплюватися ними не варто, так як деякі фунгіциди зменшують схожість насіння . Тому гарною альтернативою є домашні засоби. Наприклад, сік алое, настій часнику та інші. Добре себе зарекомендувала марганцівка.
3
Щоб приготувати дезінфікуючий засіб з алое, перейдіть на м'ясорубці листя цієї рослини, відіжміть сік і замочіть в ньому насіння на 1-1,5 доби. Крім знезараження, алое ще й чудово стимулює розвиток сіянця.
4
Насіння деяких рослин вимагають стратифікацію або скарифікацію. При стратифікації потрібні особливі умови для проростання насіння - витримування їх протягом певного часу при низьких температурі і вологості. Для різних видів ці показники відрізняються. При скарификации надпилюють тверду оболонку, полегшуючи насіння проростання.
5
Вибирайте горщики для посіву з пластику. Відмовтеся від керамічних і глиняних, тому що в них волога швидко випаровується. Дуже ефективно використовувати для цих цілей пластикові контейнери невеликого розміру.
6
Наповніть ємності обробленим ґрунтом і посійте насіння так, як цього вимагає інструкція на упаковці. Це важливо, тому що насіння деякі рослини проростають на світлі, наприклад, глоксинії, кактусів. Їх просто розкладають на поверхні грунту. А інші вимагають невеликого заглиблення в грунт. Якщо насіння дуже дрібні, спочатку змішайте їх з піском.
7
Полийте посіви теплою відстояною водою з пульверизатора. Накрийте ємності склом або поліетиленом і помістіть в тепле місце. Зазвичай потрібно не менше 20 градусів, але знову ж таки, дотримуйтеся індивідуальних вимог для кожного виду рослин. Слідкуйте за вологістю, грунт не повинен пересихати, а при зайвому зволоженні може з'явитися цвіль. Тому регулярно провітрюйте контейнери, злегка піднімаючи плівку або відсуваючи скло.
8
Час проростання різному, в одних рослин це займає тиждень, інші дають сходи через місяць і довше. Коли з'являться паростки, починайте частіше провітрювати, особливо після чергового поливу. Так як рослинки ще слабкі, то щоб уникнути розмиву використовуйте пульверизатор. Після того як сіянці підростуть, отпікіруйте їх в окремі горщики. На дно покладіть обов'язково дренаж. Бережіть молоді рослини від прямого сонячного світла щоб уникнути опіків.