Як виробити в дитини посидючість.

У вас росте маленький непосида, який ні хвилини не може прожити спокійно? Малюк, почавши будувати вежу з кубиків, тут же перемикається на іншу гру не закінчивши почате. Поки дитина мала, така активність не доставляє великого клопоту батькам. Але з віком дитяча не «strong> посидючість може стати справжньою проблемою, особливо в школі. Тому ви повинні навчити малюка бути більш уважним і послідовним.
Інструкція
1
Встановіть чіткий режим дня і дотримуйтеся його. Постарайтеся без особливої потреби не порушувати розпорядок дня - це допоможе організувати дитини. Дитина, приблизно знаючи план дій на день, більш спокійний.
2
Частіше гуляйте на свіжому повітрі. Практикуйте рухливі ігри, нехай малюк досхочу набігається, настрибавшись і виплесне зайву енергію. Вибирайтеся в парк або за місто, влаштовуйте пікніки на природі.
3
Обмежте перегляд телевізора і час, проведений за комп'ютером. Заохочуйте ігри, в яких потрібно увагу і посидючість . Розвинути зосередженість і терпіння допоможуть різні конструктори, пазли і головоломки. Придбайте декілька наборів для дитячої творчості. Малювання та ліплення з пластиліну теж відмінне проведення часу, яке трохи заспокоїть маленького непосиду. Хваліть малюка за красивий малюнок або зібраний пазл, це буде його стимулювати до подальших занять.
4
Хороший спосіб виховання посидючості - це спільна праця. Багато малюки люблять допомагати батькам в побутових справах, вони постійно «пхають свої цікаві носики» в заняття дорослих. Чи не проганяйте дитини, по можливості дозволяйте йому вам допомогти в домашніх справах. Кроха буде копітко намагатися виконати дорослу роботу, при цьому ви не тільки навчите його терпінню, але передасте частину свого корисного досвіду.
5
Коли малюк трохи підросте, доручіть йому виконувати будь-яку домашню роботу. Якщо дитина просить завести вихованця, то умовтеся, що він сам буде про нього піклуватися.
6
Не чекайте відразу швидких результатів, за пару днів ви не привчите маленького активіста до терпіння і посидючості. Не гнівайтесь і не порівнюйте дитини з іншими дітьми, навіть якщо сусідський хлопчик Міша може півгодини збирати пазл, а ваш непосида НЕ висиджує за цим заняттям більше 15 хвилин. Не тисніть на малюка, просто продовжуйте з ним займатися і результати вас порадують, просто всьому свій час.
Важлива якість, яке допоможе дитині у навчанні та подальшому дорослому житті, це посидючість . Усидливі люди краще запам'ятовують інформацію, мають більш розвинене мислення і логіку, вони більш уважні і результативні. Щоб усі ці якості були у дитини, необхідно розвивати посидючість щоденно.
Інструкція
1
Щойно дитина народилася, звертайте увагу, на яких предметах він найчастіше зосереджує свою увагу. Допоможіть йому якомога довше розглядати і вивчати одну і ту ж річ, з'ясовувати якими функціями вона володіє.
2
На перших заняттях малювання з дитиною додавайте невелику деталь до малюнка малюка, щоб він, розвиваючи спостережливість, знайшов, що саме змінилося в його зображенні.
3
Під час гри з дітьми на власному прикладі показуйте, як необхідно виконувати поставлену задачу. Залучайте до ігор всю сім'ю, це допоможе пробуджувати в малюку інтерес до виконання умов гри і розвивати в дитині посидючість .
4
Вибираючи розвага, гру, вправи для дитини, завжди враховуйте його вікові особливості. Будь-яку гру привчайте дитину доводити до логічного завершення. Наприклад, після ліплення пластилінових фігурок залишки пластиліну повинні бути прибрані в коробочку, розкидані деталі конструктора зібрані в контейнер для його елементів, після заняття малюванням пензлики повинні бути вимиті, а брудна вода з стаканчика вилита.
5
Якщо ваша дитина робить щось дуже повільно, не квапте його. Найважливіше на даному етапі, щоб він навчився все доробляти самостійно.
6
Під час занять з дитиною не спілкуйтеся з ним в наказовому тоні. Намагайтеся всі завдання виражати у формі прохання.
7
Не купуйте дитині дуже багато іграшок. Велика розмаїтість чинить негативний вплив на здатність сконцентрувати увагу. Чим менше іграшок у дитини, тим більшу цінність вони для нього представляють. Серед безлічі продаваних іграшок вибирайте ті, які в першу чергу мають розвиваючу функцію. Якщо у дитини вже накопичилося багато іграшок, приберіть частина з зони доступу дитини і періодично міняйте приховані іграшки з тими, які доступні для дитини в будь-який момент.
8
Серед різних занять творчістю, що вимагають концентрації уваги малюка, допоможіть дитині вибрати те, яке йому найбільше до душі. Допоможе у розвитку посидючості як малювання та ліплення, так і захоплення аплікацією, вишивкою, бісероплетінням.