Як розрахувати мансардний дах. Як розрахувати конструкцію дерев'яної покрівлі.

Популярність мансард стрімко збільшується, адже будівництво такого горищного приміщення дозволяє збільшити корисну житлову площу з мінімальними матеріальними витратами. Особлива роль при будівництві мансарди відводиться зведенню покрівлі, тому дуже важливо заздалегідь правильно розрахувати дану конструкцію.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте, який буде конструкція мансардного покрівлі. Найпоширенішим варіантом є ламана двоскатний дах, хоча звести можна і конструкцію з виносними консолями, і покрівлю зі змішаним типом опори. Такий дах відрізняється від інших різновидів тим, що має скат, представлений двома трикутниками, які з'єднані між собою під одним кутом. В результаті мансардні покрівля в поперечному розрізі виглядати буде як трикутник з притаманними йому сторонами з зламами.
2
Розробіть проект мансардного даху. Він повинен враховувати особливості даної конструкції: облік навантаження на несучі опори покрівлі, розрахунок кроквяної конструкції та інші показники. Враховуйте при цьому той факт, що розміри даху повинні бути такими, щоб їх обсягу було достатньо для облаштування горищного приміщення. При цьому є правило, яке не варто випускати з уваги: ширина покрівельного отвору не повинна бути менше 4,8 метрів, а кут нахилу крокв конструкції повинен варіюватися в межах від 45 до 60 градусів. Причому, чим ближче до позначки 60 градусів знаходиться показник кута нахилу, тим більше на зведення цієї конструкції знадобиться будівельного матеріалу.
3
Для того щоб запобігти запотівання даху, обов'язково знадобиться утеплювач і пароізоляційний матеріал. Іноді навіть використовують примусову вентиляційну систему, створену за допомогою лопатевих вентиляторів. Зважаючи на це, розрахунок кількості необхідних ізоляційних матеріалів та їх вартість визначається з урахуванням розмірів спланованою до будівництва конструкції.
4
Склавши проект конструкції, нанесіть на нього розміри покрівлі. Розрахуйте всі довжини, після чого ви зможете обчислити кількість необхідного покрівельного і супутніх матеріалів.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: саме з урахуванням розмірів конструкції відбувається розрахунок всіх інших показників, тому даному етапу робіт приділіть особливу увагу.
Корисна порада
Проводячи розрахунок мансардної покрівлі, зверніть увагу на те, що такий дах є багатошаровою: сама покрівля, гідроізоляційний шар, решетування, утеплювальний шар, пароізоляція, а потім внутрішня обробка.
Популярність мансарди пояснюється її універсальністю. У ній можна облаштувати дитячу, спальню, кабінет, інші кімнати. В інтер'єр мансарди може чудово вписатися зимовий сад. Головна умова - точність і правильність розрахунків, дотримання технологій і будівельних норм.
Вам знадобиться
  • -СНіП 2.08.01-89
  • -рулетка
  • -бумага
  • -ручка
  • -калькулятор
Інструкція
1
При розрахунку мансарди керуйтеся СНиП 2.08.01-89, в якому вказані всі критерії та параметри, яким має відповідати функціональне горищний простір. Заміряйте висоту і ширину мансарди по всьому периметру. Пам'ятайте, що перетин фасаду і площини даху повинні розташовуватися на лінії, висота якої 1,5 і більше метрів від рівня підлоги мансарди.
2
Мансарду можна облаштувати в будинках з будь-яким типом даху. На скатної покрівлі необхідно визначити кут нахилу скатів, щоб підібрати оптимальну форму стін мансарди. Не обов'язково, щоб простір займало всю площу горища: під мансарду можна задіяти окрему його частину.
3
Заміряйте відстань від підлоги мансарди до покрівлі в найвищій точці. Якщо воно становить 2,5 метра і вище, то встановити кроквяну систему буде набагато швидше і простіше. При розрахунках необхідно враховувати той факт, що покрівля та стіни горищного приміщення будуть утеплятися. Це дозволить підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні, скоротити теплові втрати.
4
Визначте тип опалення горищного приміщення і місце, де будуть встановлені електричні обігрівачі або водяні радіатори. Розрахуйте кількість матеріалу, необхідного для організації інженерних комунікацій, а також, від якого вони будуть харчуватися.
5
Запишіть на папір всі предмети меблів, які планується використовувати в мансарді. Намітьте на плані місця, де планується їх встановити. Враховуйте, що в центрі мансардного приміщення повинен залишатися вільний прохід. При оформленні інтер'єру мансарди бажано використовувати легку функціональну меблі, щоб знизити навантаження на стельові перекриття. Розташовувати їх необхідно уздовж скошених стін.
6
З урахуванням майбутнього інтер'єру мансарди визначте місце, де буде розташовуватися віконний отвір, і його розміри. Мансардні вікна мають особливу конструкцію, оскільки зважаючи підвищеного впливу поривів вітру та атмосферних опадів вони повинні мати підвищену міцність. Тому замовляти мансардні вікна необхідно в спеціалізованих компаніях.
Зверніть увагу
Стіни і стеля мансарди вважаються конструктивними елементами покрівлі будівлі. Тому розраховувати і планувати їх необхідно з усією відповідальністю. Для збільшення максимального навантаження на стельові перекриття не рідко потрібно додатковий пристрій і посилення перекриттів і кроквяної системи. Але надмірне підняття стропильних стяжок може призвести до ослаблення конструкції покрівлі в цілому.
Корисна порада
Проектувати вікна можна в будь-якому місці мансарди і в будь-якій кількості. Конструкції можуть мати саму незвичайну форму - це залежить від бажання замовника і його фінансових можливостей, так як вартість виробництва нестандартних віконних блоків на порядок вище традиційних.