Як зробити проект котеджу.

Будівництво будинку завжди починається з його проекту , і часто майбутні господарі прагнуть створити власний архітектурний шедевр. Але щоб не повторювати типових для замовників помилок, професіонали при виборі проекту радять враховувати деякі фактори.
Інструкція
1
Так, фахівці рекомендують проектувати будинок висотою не більше двох поверхів. До них можна додати цокольний або підвальний, де можна буде розмістити сауну, комору, більярдну та інші підсобні приміщення.
2
Наступний важливий фактор - правильне розташування кімнат, при якому вікна вітальні та дитячої повинні дивитися не на північну, північно-східну чи північно-західну сторони, а на південь або південний схід. При цьому якщо ваша вітальня знаходиться на південній стороні, не варто на протилежній (з півночі) розташовувати кухню та санвузли, тому що повітря, а значить, і непотрібні запахи «попливуть» в зону з більш високою температурою, тобто на південь. Особливо вимогливі архітектори враховують навіть розташування вікон в сусідніх будинках, адже далеко не всі вітають цікаві очі, заглядають в чужий двір.
3
Класична схема проектування котеджу придумана досить давно: перший поверх - це громадські приміщення, другий - особисті. Типовий набір нижніх приміщень включає тамбур, передпокій або хол, комору, кухню і їдальню, вітальню і гостьові кімнати, санвузол та душові. Однак його цілком можна розширити, якщо у вас є таке бажання, а у вашого гаманця - можливості: розбити тут зимовий сад, облаштувати басейн, розмістити домашній кінозал і т.д.
4
На другому поверсі, як правило, розташовують хол (він цілком може грати роль вітальні для малюків), спальні та дитячі кімнати з ванними і гардеробами, балкони і т.д. Розмір цих приміщень залежить від їх функціональних особливостей. Так, якщо це тільки спальня, то її площа може бути зовсім невеликий, а ось на дитячому «зекономити» не вийде, тому що, як правило, вона поєднує в собі і спальню, і навчальну кімнату.
5
Робочий кабінет, більярдна, пара гостьових спалень з вбудованими шафами - це все можна розташувати в мансарді. Сьогодні стало модним експлуатувати та покрівлю - там, за бажанням, цілком розмістяться маленький басейн, місце для відпочинку і навіть невелика «зелена» зона з чагарників в кадках.Етот стандартний набір може і змінюватися, знову-таки, за вашим бажанням та фінансовим можливостям. У кожному разі, будівництво котеджу за індивідуальним планом дозволить вам створити такий будинок, про який ви мріяли.
Створити 3D проект будинку можна за допомогою однієї з програм тривимірного моделювання. Існують універсальні і спеціалізовані програмні продукти, що дозволяють виконувати моделі будівель з окремих елементів, налаштовувати фон довкілля та джерела кольору, присвоювати поверхням текстури різних матеріалів.
Тривимірне моделювання будинку на етапі проектування дає можливість побачити цілісне візуальне уявлення його зовнішнього вигляду, розрахувати кількість будівельних матеріалів і скорегувати розроблений на попередньому етапі дизайн інтерьера.В залежно від конкретних цілей і завдань 3D проект будинку може бути виконаний за допомогою універсального або спеціалізованого програмного забезпечення. Крім того, різні програмні продукти орієнтовані на вирішення дизайнерських або інженерних завдань. При розробці тривимірного проекту будинку можна вирішити наступні інженерні завдання: - підбір будівельних матеріалів; - визначення геометричних характеристик приміщень; - розробка креслень; - розрахунки на міцність. Дизайнерські завдання по візуалізації проекту включають в себе: - призначення текстур матеріалів; - розміщення та налаштування джерел освітлення; - налаштування фонових параметрів сцени; - рендеринг зображень і анімації.

Розробка 3D проекту будинку за допомогою універсальних програм

Універсальні програми тривимірного моделювання розраховані на вирішення широкого кола завдань, однією з яких є розробка будівельних об'єктів. Прикладами дизайнерського універсального програмного забезпечення є пакети 3Ds-Max і Blender 3d. Також 3D проект будинку може бути виконаний в таких інженерних універсальних програмах, як Компас 3D, AutoCAD, NX і Solid Works. Деякі з них мають у своєму складі окремий будівельний програмний модуль, що включає в себе бібліотеки елементів.

Використання спеціалізованого програмного забезпечення

При відсутності досвіду тривимірного проектування для створення 3D моделі будинку можна скористатися одним із спеціалізованих додатків, освоєння яких не займе великої кількості часу. Дані програми містять мінімальний набір функцій, що дозволяють побудувати тривимірну модель з набору стандартних елементів, що включають в себе будівельні блоки, секції стін і покрівлі, різні варіанти віконних і дверних прорізів. Використовуючи програму за аналогією з конструктором, можна створювати цілісні проекти будівель. Більшість додатків підтримують функцію перемикання між дво- і тривимірним режимом зображення. Ряд програмних продуктів, таких як Planner 5D, Sweet Home 3D, SketchUp Make, є повністю безкоштовними і мають онлайн-версію, яка дозволяє працювати в середовищі браузера.Некоторие спеціалізовані програми, такі як Autodesk Homestyler, дозволяють переглядати і редагувати тривимірну модель, використовуючи планшети і смартфони. Це дає можливість доповнити або виправити 3D модель будинку, перебуваючи на нараді або безпосередньо на будівельному майданчику.