Як замінити галогеновую лампочку.

Галогенна електролампа заповнена газом, який проводить тепло значно краще вакууму. З цієї причини її балон нагрівається до високої температури. Якщо він забруднений жиром, скло може розм'якшити і лопнути.
Інструкція
1
Правильно виберіть нову лампу для придбання взамін перегорілої. Лампа з дзеркалом може бути з цоколем типу MR-11 (GU4) або MR-16 (GU5.3), а лампи типів G4 і G5.3 відрізняються від аналогічних, що мають у позначенні букву U, відсутністю дзеркала. Не встановлюйте в світильник лампу, на яку він не розрахований.
2
Найбільш зручні галогенні лампочки, обладнані вбудованими конічними дзеркалами і захисними стеклами. Щоб замінити лампу цього типу, обесточьте світильник, дочекайтеся його охолодження (навіть якщо замінна лампа перегоріла і давно охолола, нагрівати його корпус можуть сусідні лампочки), потім зніміть при необхідності частині, що закривають лампу, після чого, потягнувши за неї, витягніть її з патрона . Вивертати її немає необхідності, оскільки замість резьбового цоколя використовуються штирі. Вставте нову лампу штирьками в патрон, переконайтеся, що вона тримається міцно, зберіть світильник в зворотному порядку і включіть.
3
Деякі галогенні електролампи обладнані конічними дзеркалами, але не мають захисних стекол. Вони вимагають більш акуратного поводження. При заміні тримайте таку лампочку тільки за відбивач, абсолютно не торкаючись до колби. Якщо ж ви все ж торкнулися колби, знежирте її за допомогою спирту (інші речовини не застосовуйте!), Дочекайтеся його повного висихання (це може зайняти півгодини) і лише потім включите. Якщо не знежирити колбу, вона лопне, а якщо не дочекатися висихання спирту після знежирення, він загориться. В іншому ж спосіб заміни лампи цього типу аналогічний описаному вище.
4
Лампи взагалі без конічних дзеркал - самі незручні. Діставайте таку лампочку з упаковки, не торкаючись її пальцями - тільки через шар тканини. Тим же способом її і встановлюйте. Якщо в процесі установки ви хоча б раз торкнулися колби лампи пальцем, знежирте її і дочекайтеся висихання спирту, як зазначено вище.
Зверніть увагу
Остерігайтеся опіків і впливу тепла від лампи на легкозаймисті предмети.
Галогенні лампи на сьогодні є новим варіантом звичайних ламп розжарювання. Їх перевагою є яскраве світло, можливість створення світлових ефектів і відмінна передача кольору. Таке освітлення займає гідне місце в сучасних оселях. Але як же замінити перегорілі галогенні лампи?
Інструкція
1
Ніколи не чіпайте галогенні лампи голими руками, тому що на руках завжди є жировий шар. А будь-які, навіть незначні жирні плями, скорочують термін служби галогенною лампи в десятки разів.
2
Заміняти галогенні лампи тільки в чистих бавовняних рукавичках. Іноді такі рукавички входять в набір до світильників. Якщо рукавичок немає, використовуйте суху серветку.
3
Купуйте трансформатор для таких ламп з можливістю підключення до нього димера і наявністю спеціального захисту від перевантажень і короткого замикання. Це необхідно, тому що галогенні лампи дуже примхливі до поганого напрузі.
4
Розташовуйте трансформатор на відстань від 30 см від лампочок, щоб уникнути перегріву.
5
Встановіть пристрій плавного спуску - це збільшить термін служби ламп. І крім того, ви отримаєте гарний і комфортний ефект поступового наростання світла.
6
Врахуйте, що при збільшенні напруги всього лише на 20В яскравість галогенною лампи зростає вдвічі, але значно скорочується термін служби. Але при послідовному включенні, коли напруга зменшиться в два рази, кількість світла теж зменшиться, але зате в тисячі разів збільшується термін дії лампи. Тому для чергового освітлення використовуйте послідовне підключення або підключайте її послідовно з діодом.
7
Ніколи не доторкайтеся до галогенці відразу після її перегоряння. Така лампа ще дуже гаряча і можна отримати опік.
8
Перш ніж чіпляти галогенні лампочки в підвісні стелі, зробіть хорошу вентиляцію. Тому що при роботі ці лампи виділяють велику кількість тепла. І якщо його не відводити, то лампочки виходитимуть з ладу значно частіше.