Як відкрити свою автомийку.

Створення автомийки в сучасних умовах - досить значний інвестиційний проект, що вимагає від підприємця не тільки серйозний вкладень, а й відмінних організаторських здібностей. Дві основні причини тому - необхідність будувати мийку майже що з нуля і довгий ланцюжок обов'язкових узгоджень.
Вам знадобиться
  • - ділянка землі площею від 200 метрів;
  • - проект автомийки, узгоджений в чотирьох інстанціях;
  • - комплект ручного обладнання або стаціонарна портальна мийка;
  • - запас засобів побутової хімії;
  • - штат співробітників (кілька бригад мийників і адміністратор).
Інструкція
1
Орендуйте ділянку землі, площа якого буде достатньою, щоб побудувати і обладнати на ній автомийку . Буде потрібно кілька сотень квадратних метрів (мінімум 200), які можна орендувати або у муніципалітету, або у приватного власника. Другий варіант, як правило, виходить дешевше, хоча в деяких регіонах адміністрація може заохочувати розвиток малого і середнього бізнесу та надавати землю в оренду за цінами більш-менш «демократичним».
2
Складіть проект автомийки, з узгодження якого почнеться тривалий взаємодія з різними інстанціями та дозвільними організаціями. Своє «добро» запуску вашого проекту повинні дати управління архітектури та містобудування, ГИБДД, пожежна інспекція та місцева екологічна служба.
3
У будівлі автомийки повинно бути конструктивно виділено приміщення власне для мийки та кімната очікування для клієнтів, обов'язково наявність очисних споруд та підключення до водопроводу, опалення і електромережі.
4
Виберіть тип обладнання для свого майбутнього підприємства, а разом з ним - і тип самої автомийки. Це може бути або автомийка, на якій застосовується ручна праця, або автоматизована портальна автомийка. Обидва різновиди мають свої сильні і слабкі сторони - технології портальної мийки обходяться в кілька разів дорожче, але окупатися такий проект може швидше, так як дозволяє обслуговувати значно більшу кількість автомобілів за такий же проміжок часу.
5
Дайте оголошення про відкриті вакансії та відберіть для роботи декількох мийників та адміністратора автомийки. Число задіяного на вашому підприємстві персоналу залежить від його пропускної здатності - автоматичні мийки обслуговують дві людини, на ручних мийках задіяно від трьох до семи осіб одночасно. Зарплата персоналу на автомийках відрядна і залежить від виробітку - свій відсоток отримують як мийники, так і адміністратор.
Корисна порада
Постарайтеся налагодити міцні ділові відносини з постачальником витратних матеріалів - їх потрібно закуповувати регулярно і завжди мати невеликий запас побутової хімії, використовуваної мийниками в роботі.