Як вилікувати кішку від проносу.

Пронос у кішки - завжди тривожний симптом для її господаря. Він може бути викликаний різними причинами: стресом, переїданням, отруєнням, вірусним або бактеріальним зараженням. Тому дуже важливо розібратися, чому у вашого вихованця засмутився шлунок. Адже в першому випадку можна допомогти кішці самостійно, а в другому доведеться звертатися до ветеринара.
Інструкція
1
Якщо причини проносу вашої улюблениці психологічні, це найлегший випадок, можете не турбуватися особливо. Так, кішки можуть ходити рідко, якщо їх турбують, піддають стресу, кудись перевозять, вторгаються на їх територію. Вам потрібно лише ліквідувати дратівливий чинник і не годувати свою улюбленицю протягом доби. Природно, що потрібно забезпечити тварині доступ до води і туалету. А ось на вулицю краще не пускати.
2
У випадках, коли кішка паплюжить через несвіжої або занадто жирної їжі, на голодування особливо сподіватися не варто. Такий розлад шлунка треба лікувати, інакше воно обернеться дисбактеріозом. Дайте тварині розчинений у воді активоване вугілля через одноразовий шприц без голки. Паралельно можна поїти її відваром ромашки (загоює) або кори дуба (в'яже). Дозування - по 10 мл 3 рази на день. Добре справляється з проносом «Ентеросгель». Він не тільки нормалізує стілець, але також виводить з організму токсини. Можна дати ще «Біфітрілак» або «Бактисубтил», щоб наситити кишечник біфідобактеріями. Є також ветеринарні препарати, наприклад, «Ветом 1.1».
3
Однак якщо пронос не припинився протягом доби, а кішка почуває себе погано, явно слабшає, треба терміново звернутися до ветеринара. Адже розлад може бути викликане різного роду отруйними речовинами, які вона з'їла, або вірусом. У цьому випадку зволікання може коштувати вашому вихованцеві життя. Найменший сумнів трактуйте на користь походу до фахівця. Краще вже підстрахуватися.
Зверніть увагу
Ветеринарові треба показати не тільки хвора тварина, але і зразок калу (для проведення аналізу), а також розповісти про частоту стільця, його консистенції.
Корисна порада
Якщо кал у кішки коричневий, це зазвичай свідчить про банальне переїданні, отруєнні або стресі. А ось світлий колір фекалій і їх зловонность, швидше, говорять про вірусної інфекції.